baner

Książka

Moje komiksy. Vol. 3: Książka była lepsza!

Moje komiksy. Vol. 3: Książka była lepsza!

Autor: Paweł Ciołkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: 8 Październik 2023
Seria: Komiksoteka
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 356
Cena: 54,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-969177-4-4
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Jeśli książkę porównalibyśmy do dystyngowanego doktora Jekylla z powieści Roberta Louisa Stevensona, to komiks musiałby stać się szpetnym i nieokrzesanym panem Hyde’em. Znajomością z Jekyllem warto się pochwalić. W dobrym tonie jest bywać z nim w towarzystwie. Natomiast wszelkie związki z wulgarnym barbarzyńcą Hyde’em należy skrzętnie ukrywać. Nawet, gdy zacznie udawać Jekylla, jest skazany na porażkę. Może się dwoić i troić, a i tak pozostanie kimś gorszym. Tak samo jest z komiksem. Nie ma smutniejszego widoku, niż komiks strojący się w szaty „powieści graficznej” lub próbujący udawać literaturę. Chociaż nie! Jest coś straszliwszego. To mianowicie książka o komiksach udających literaturę. W porównaniu z takim kuriozum, które właśnie trzymasz w rękach Drogi Czytelniku, Lovecraftowski Necronomicon, to książeczka dla dzieci!O autorze:

Komiksy zrujnowały mu życie w dzieciństwie, a później było już tylko gorzej. Wydawało się, że otrząśnie się z nałogu. Porzucił prymitywne historyjki obrazkowe, skończył studia, założył rodzinę, poszedł do pracy… Niestety, chwila nieuwagi i nie tylko wrócił do czytania, ale zaczął o komiksach pisać. Patologiczne skłonności wzmocniło zdobycie dwóch Nagród im. Tomasza Marciniaka przyznawanych za najlepsze publikacje poświęcone komiksowi (2017, 2018). Pożałowania godnym kaprysom folguje, publikując artykuły i recenzje w magazynach poświęconych kulturze popularnej („Esensja”, „KZ”, „Paradoks”). Gdy wydawało się, że już niżej upaść się nie da, zaczął pisać… książki o komiksach. Ta jest już trzecia! Czy ktoś w końcu zatrzyma to szaleństwo?

Galerie

Moje komiksy. Vol. 3: Książka była lepsza! Moje komiksy. Vol. 3: Książka była lepsza! Moje komiksy. Vol. 3: Książka była lepsza!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-