Komiks

Krasnoludy #04: Ooram z Bractwa Wykluczonych

Krasnoludy #04: Ooram z Bractwa Wykluczonych

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Jean-Paul Bordier
Wydanie: I
Data wydania: 27 Wrzesień 2023
Seria: Krasnoludy, Świat Akwilonu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166622
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Krasnoludy ze świata Akwilonu to nie tylko skupieni w potężnych bractwach kowale, architekci czy kupcy. To także ubodzy i prześladowani Wykluczeni, którzy mimo życia na marginesie mają nadzieję stworzyć własne bractwo...
Ooram jest szanowanym generałem w służbie króla fortecy-państwa Gol-Garsem, ale popełnia błąd wynikający z typowo krasnoludzkich cech: egoizmu i chciwości. W konsekwencji jego życie całkowicie się zmienia. Poznaje, jak to jest być jednym z Wykluczonych, którymi wcześniej pogardzał. Czy pogodzi się z losem i przestanie walczyć o lepszą przyszłość?

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”).

Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Jean-Paul Bordier („Souvernirs d’un Elficologue”, „Elfy”).

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Galerie

Krasnoludy #04: Ooram z Bractwa Wykluczonych Krasnoludy #04: Ooram z Bractwa Wykluczonych Krasnoludy #04: Ooram z Bractwa Wykluczonych

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-