Komiks

Jack z Baśni. Tom 2

Jack z Baśni. Tom 2

Scenariusz: Bill Willingham, Lilah Sturges
Rysunki: Russell Braun, Andrew Pepoy, Steve Leialoha
Wydanie: I
Data wydania: 127 Wrzesień 2023
Seria: Jack z Baśni, Baśnie
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 × 260 mm
Stron: 416
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328165007
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Po opuszczeniu bezpiecznych, lecz dusznych granic Baśniogrodu na rzecz okrutnych i dławiących marzenia ulic Hollywood, niezrównany Jack Horner (vel Jack B. Nimble, vel Jack Zabójca Olbrzymów, vel Jack z Opowieści) zyskał niespotykaną sławę i fortunę, sprzedając własną, nadmiernie upiększoną legendę... tylko po to, by wszystko odebrali mu stróże baśniogrodzkiego prawa. Teraz pozbawiony bogactwa i zmuszony do życia na wygnaniu Jack musi powrócić do korzeni jako wędrowny szelma, goniący za łatwymi pieniędzmi i jeszcze łatwiejszymi kobietami. Gdy jednak wyrusza w podróż, szybko okazuje się, że w doczesnym świecie czyhają niebezpieczeństwa, z jakimi nawet taki nadzwyczaj doświadczony i uroczy hultaj jeszcze nigdy się nie spotkał. Na tym polega problem z wrodzoną wspaniałością – reszta rzeczywistości zawsze przynosi rozczarowanie!

W tomie „Jack z Baśni: Księga druga” samozwańczy Najwspanialszy Baśniowiec Świata wreszcie doczekał się traktowania, na jakie zasługuje. Autorami scenariusza są twórca „Baśni” Bill Willingham i Lilah Sturges, a rysunków – Russ Braun, Tony Akins, José Marzán Jr., Andrew Pepoy, Steve Leialoha i Dan Green.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Jack of Fables” #17–32 oraz specjalny wybór wstępnych szkiców Brauna, a także przedmowę autorstwa wiernego towarzysza Jacka – Gary’ego (Lapsusa Żenującego).

Galerie

Jack z Baśni. Tom 2 Jack z Baśni. Tom 2 Jack z Baśni. Tom 2

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-