reklama

Komiks

Młodość Blueberry'ego #05

Młodość Blueberry'ego #05

Scenariusz: Francois Corteggiani
Rysunki: Michel Blanc-Dumont
Wydanie: I
Data wydania: 12 Lipiec 2023
Seria: Młodość Blueberry'ego, Plansze Europy
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 204
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328149199
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Piąty tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: „1276 dusz”, „Odkupienie”, „Gettysburg” i „Konwój wyklętych”.

Mike ma już dość szpiegowskich misji. Próbuje zapomnieć o niedawnych smutnych wydarzeniach, jednak wywiad Unii nie zamierza wypuścić z rąk tak dobrego agenta. Blueberry musi odnaleźć dziewczynę porwaną przez szalonego pastora, który w imię osobistej zemsty chce doprowadzić do klęski Północy. Później młody porucznik wspomina swój udział w słynnej bitwie pod Gettysburgiem. W końcu znajdzie się w osadzie, do której nie dotarła wojna...

Cykl stworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier („Buck Danny”, „Jim Cutlass”) oraz rysownik Jean Giraud, znany także jako Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Epizody zawarte w tym albumie zbiorczym są autorstwa dwóch francuskich weteranów komiksu: scenarzysty François Corteggianiego („Pif i Herkules”, „Smith & Wesson”, „Marine: dziewczynka piratka”) i rysownika Michela Blanca-Dumonta („Jonathan Cartland”, „Colby”).

Galerie

Młodość Blueberry'ego #05 Młodość Blueberry'ego #05 Młodość Blueberry'ego #05

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-