baner

Komiks

Buddy Longway #03: Ludzkie szaleństwo

Buddy Longway #03: Ludzkie szaleństwo

Scenariusz: Derib
Rysunki: Derib
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2023
Seria: Buddy Longway
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 224
Cena: 139,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 9788396743138
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...

Wspaniała, długa i piękna historia miłosna rozgrywająca się u stóp Gór Skalistych i na Wielkich Równinach. Oto losy Longwayów: Buddy'ego, Chinook, Jeremy'ego i Kathleen. Rodzina początkowo stawi czoła naturze, czasami wrogiej, lecz kształtującej charakter, a następnie wojnom indiańskim, które niechybnie przyniosą ze sobą przemoc i niesprawiedliwość. Podążajcie za nimi ścieżkami życia.


Traper Buddy Longway to człowiek, którego życie naznaczone jest radością i dramatem, napięciem i ożywieniem. Opowieść ukazuje XIX-wieczny Dziki Zachód i klasyczne motywy: gorączkę złota, konwoje pionierów, Indian i bandytów.


Autorem rysunków i scenariusza jest Szwajcar Derib, autor serii dla dzieci "Yakari" opowiadającej o przygodach małego Indianina. Album zawiera cztery oryginalne części oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem. W niniejszej księdze gościnne plansze stworzyli Jean Giraud oraz Jean-Claude Servais. Ponadto zawiera pełną opowieść, która we fragmentach została opublikowana w 1983 roku w "Świecie Młodych".

Galerie

Buddy Longway #03: Ludzkie szaleństwo Buddy Longway #03: Ludzkie szaleństwo Buddy Longway #03: Ludzkie szaleństwo

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-