baner

Komiks

Krasnoludy #02: Ordo z Bractwa Monety

Krasnoludy #02: Ordo z Bractwa Monety

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Pierre-Denis Goux, Stéphane Créty
Kolor: Digikore Studios
Okładka: Pierre-Denis Goux, Olivier Heban
Wydanie: I
Data wydania: 14 Czerwiec 2023
Seria: Krasnoludy, Świat Akwilonu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166608
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Drugi tom to jednej z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja „Krasnoludów”, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Orki i gobliny” i „Magowie”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

Krasnoludy znane są z gromadzenia złota, a żeby chronić bogactwo, potrzebne są osoby od brudnej roboty. Jedną z nich jest Ordo, od dzieciństwa szkolony do zabijania. Czy zasady, które mu wpojono, sprawiły, że stał się bezmyślny i wierny? Nie każdy daje się zniewolić, a pies zerwany z łańcucha może zagryźć swojego okrutnego pana. Szczególnie jeśli wymyśli sprytny plan godny najlepszych szpiegów!

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – doświadczony grafik Stéphane Créty, który porusza się po różnych odmianach fantastyki („Salem la norie”, „Acriboréa”, „Masqué”, „Le Sang du dragon”).

Galerie

Krasnoludy #02: Ordo z Bractwa Monety Krasnoludy #02: Ordo z Bractwa Monety Krasnoludy #02: Ordo z Bractwa Monety

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-