baner

Komiks

Krasnoludy #01: Redwin z Bractwa Kuźni

Krasnoludy #01: Redwin z Bractwa Kuźni

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Pierre-Denis Goux
Kolor: Digikore Studios
Okładka: Pierre-Denis Goux, Diogo Saito
Wydanie: I
Data wydania: 31 Maj 2023
Seria: Krasnoludy, Świat Akwilonu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Stron: 64
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166592
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
„Krasnoludy” to kolejna z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Orki i gobliny” i „Magowie”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

Tom pierwszy opowiada o Redwinie, niepokonanym w dziesiątkach pojedynków największym z krasnoludzkich wojowników. Teraz czeka go walka, która zdecyduje o przyszłości krain napadniętych przez hordy ożywionych trupów. Redwin wspomina swoją trudną i pełną goryczy drogę na szczyt sławy. Ma już dość przelewania krwi, czy znajdzie więc siłę na stawienie czoła przerażającemu wrogowi?

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

Galerie

Krasnoludy #01: Redwin z Bractwa Kuźni Krasnoludy #01: Redwin z Bractwa Kuźni Krasnoludy #01: Redwin z Bractwa Kuźni

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-