Komiks

Reckless. Powiernik diabła

Reckless. Powiernik diabła

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2023
Seria: Reckless
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180 x 275 mm
Stron: 144
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-67571-03-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Poznaj Ethana Recklessa. Twoje kłopoty to jego specjalność. Za odpowiednią sumę.
W latach sześćdziesiątych Ethan był rewolucjonistą, czego dowodem jest kilka blizn, których się wtedy dorobił. Dziś jest po trochu windykatorem, po trochu prywatnym detektywem, ale przede wszystkim wrakiem człowieka.

Na szczęście rok 1985 okazuje się dla Ethana całkiem udany… przynajmniej do chwili, gdy w podrzędnym filmie dostrzega twarz zaginionej przed laty kobiety. Niestety, szperanie w zgliszczach lat siedemdziesiątych okazuje się bardzo niebezpiecznym pomysłemi Ethan zostaje wkrótce wciągnięty w pełne zabójczych tajemnic podziemie Hollywood.

Ed Brubaker i Sean Phillips – wielokrotnie nagradzani mistrzowie gatunku noir i twórcy takich bestsellerów jak CRIMINAL, FATALE, ZABIJ ALBO ZGIŃ i PULP – powracają z kolejną powieścią graficzną z serii RECKLESS, w której redefiniują bohatera klasycznych, pulpowych powieści kryminalnych, osadzając akcję komiksu w Los Angeles wczesnych lat osiemdziesiątych, gdzie seks, ćpanie i mordowanie są na porządku dziennym.

„RECKLESS Brubakera i Phillipsa wykracza poza ramy gatunku, malując portret melancholii idealisty rozczarowanego życiem, którego złamane serce nadal troszczy się o los bliźniego”.
– Library Journal

„Nikt nie robi kryminałów tak jak Brubaker i Phillips, a tutaj są u szczytu swoich możliwości. Można by pomyśleć, że po tylu latach to nic nowego, ale ich współpraca jeszcze nigdy nie była tak świeża, wybuchowa, brawurowa i pełna życia”.
– Damon Lindelof (seriale LOST i WATCHMEN)

„O rany, ten album zwolnił w mojej głowie wszystkie zapadki spod znaku powieści kryminalnej... Błogość”.
– Patton Oswalt

Galerie

Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła Reckless. Powiernik diabła

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-