baner

Komiks

Batman. Ziemia Jeden 2

Batman. Ziemia Jeden 2

Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Gary Frank
Tusz: Jon Sibal
Kolor: Brad Anderson
Wydanie: II
Data wydania: Luty 2023
Seria: Batman, DC Deluxe
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 186x285 mm
Stron: 160
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157378
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Druga część historii o Batmanie umieszczonej w alternatywnej rzeczywistości Ziemi Numer Jeden. W jej realiach Mroczny Rycerz nie jest herosem idealnym, tylko zgorzkniałym człowiekiem chcącym przywrócić porządek w Gotham.

Po śmierci burmistrza Oswalda Cobblepota jego imperium mafijne zostaje przejęte przez pięcioro urzędników miejskich. Nowa pani burmistrz, Jessica Dent, wraz z bratem, prokuratorem Harveyem Dentem, chcą walczyć z korupcją i przestępczością. Używają jednak metod, których nie rozumieją ani Mroczny Rycerz, ani detektyw Jim Gordon. Czy jest szansa, aby czworo ludzi zmierzających do tego samego celu zaczęło współpracować? Czas na to najwyższy, gdyż pojawia się kolejne zagrożenie – człowiek, który uwielbia zadawać zagadki swoim ofiarom. Jeśli nie znają prawidłowej odpowiedzi, giną. Wspierany przez wiernego Alfreda Batman musi odszukać mistrza zagadek i sprawdzić, czy ma on powiązania z pięciorgiem spadkobierców imperium Cobblepota...

Scenariusz albumu napisał Amerykanin Geoff Johns, współautor bestsellerowych serii o Green Lanternie, Flashu czy Supermanie. Rysunki są dziełem brytyjskiego grafika Gary’ego Franka, znanego z opowieści o Hulku i Supergirl. Obaj twórcy razem stworzyli inną historię umieszczoną w tej samej rzeczywistości równoległej – Superman: Earth One (Superman: Ziemia Jeden).

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-