reklama

Komiks

Boys run the riot #03

Boys run the riot #03

Scenariusz: Keito Gaku
Rysunki: Keito Gaku
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2023
Seria: Boys run the riot
Tłumaczenie: Anna Wrzesiak
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 9788382423723
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Marka Ryou i jego przyjaciół zostaje zaprezentowana światu przez Tsubasę, gwiazdę YouTube’a. Reakcja jest niemal natychmiastowa: T-shirty sprzedają się na pniu, ale za jaką cenę… Tsubasa bowiem wyjawia wszystkim sekret Ryou!

Wokół chłopca rozlegają się głosy krytyki, zwątpienia, żalu… Latami dręczyło go pytanie, kim tak właściwie jest. Dotąd unikał odpowiedzi, ale wreszcie nadszedł czas, by jej udzielić. „Nie miałem pojęcia… że bardziej niż samo milczenie mogą boleć niewypowiedziane słowa”. Transpłciowy licealista konfrontuje się ze światem, by móc być sobą!!

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

TEEN DRAMABravely we hope

Against all hope

There is so much at stake

Seems our freedom's up

Against the ropes

Does the crowd understand?

- SurvivorChłopaki buntują się nadal, ale już niedługo. Trzeci to zarazem docelowo tom przedostatni, w kolejnym już wielki finał, wielkie pożegnanie. W sumie dobrze, bo właściwie co tu więcej w temacie można dodać, niż już było powiedziane? Więc w tym tomie wydarzenia trochę nabierają tempa, rozpędu, tworzą podbudowę pod ten wielki finał, który już za rogiem. I rozwijane są te wszystkie dramaty bohaterów, ich problemy i starania.Żeby się wypromować, Ryou i ekipa postanawiają skorzystać z pomocy Tsubasy, youtubera i prawdziwej gwiazdy internetu. Jego reklama ich marki przynosi skutek – koszulki schodzą, jak świeże bułeczki. Ale na tym bynajmniej się nie kończy, bo Tsubasa publicznie wyjaśnia prawdę o Ryou. I zaczyna się dziać. Mało pozytywnie. A sam Ryou staje przed poważnym problemem. Dotąd zdawał się na to, co czuje, nie zastanawiał się właściwie kim jest, teraz będzie musiał jednak nad tym pomyśleć i zrozumieć siebie. Jak zakończy się dla niego ta próba?Ta seria, chociaż zapowiadała się na początku jako opowieść przede wszystkim o modzie i dążeniu do realizacji marzeń, ostatecznie okazała się być przede wszystkim taką teen dramą, gdzie najważniejsze są wewnętrzne przeżycia bohaterów. Jest więc dramatycznie, czasem łzawo, ale tak chyba być powinno. Taki w końcu typ, takie wymogi gatunkowe. I na to trzeba być gotowym.Trochę brak mi tu tej modowej strony, bo liczyłem, że więcej jej będzie, zostanie bardziej wyeksponowana, zgłębiona, ale jeśli chodzi o stronę biznesową, to więcej tu spojrzenia na reklamę, jako taką, niż proces tworzenia ubrań czy marki, jako takiej. Przede wszystkim jednak to historia o szukaniu swojego miejsca, o próbie pokazania siebie, o szukaniu tolerancji i akceptacji i na tym polu jest sporo uniwersalności, bo każdy, kto czuje, że nie pasuje, odnajdzie tu kawałek siebie.I tak to się toczy. Od jednego dramatycznego wydarzenia, do drugiego. Ale to dramaty obyczajowe, życiowe, ludzkie takie. Nie ma tu wielkich wydarzeń, wszystko dzieje się kameralnie wręcz i tak to leci w swoim rytmie do przodu. Bez zbędnego przedłużania, rozciągania za to z całkiem przyjemną szatą graficzną.Ot i tyle. Temat Was ciekawi? Ciekawi Was taka opowieść? Możecie śmiało sięgnąć.