Nowe Teksty

Okładka miesiąca: styczeń 2023
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Okładka roku 2022
Chmielewski wybiera okładkę roku 2022
Fantastyczna Czwórka. Tom 2, Hickman [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Świat mitów. Gilgamesz [recenzja]
Jak komiks ocenił Panic?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Co mówi pantera

Co mówi pantera

Scenariusz: Jérémie Moreau
Rysunki: Jérémie Moreau
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2022
Tłumaczenie: Dorota Hartwich
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 245x335 mm
Stron: 108
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Format
ISBN: 978-83-66789-25-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Bawół z całej siły napiera na skalną ścianę – chce przesunąć wyspę, ponieważ zagraża jej kometa sunąca po niebie. Wkrótce uderzy i całkowicie ją zniszczy. Bawół wie o zbliżającej się zagładzie, widział ją w snach, dlatego mówi o tym największej jaszczurce na świecie – waranowi z Komodo. Ta przyłącza się do niego, razem będą ocalać kawałek ziemi, który zamieszkują.

Tak zaczyna się opowieść złożona z kilku krótkich historii. Poznajemy szpaka zagubionego podczas migracji, strusia, który decyduje się wyjąć głowę z piasku, by odkryć piękno natury, kraba pustelnika cierpiącego z powodu samotności, słonia z misją przekazywania pamięci o początkach świata, choć sam stracił własną.

Te niezwykle sugestywne opowieści budzą skojarzenia z bajkami Ezopa, La Fontaine'a czy z „Księgą dżungli” Kiplinga. Autorowi zręcznie udaje się przesunąć akcenty i skutecznie zerwać z perspektywą antropocentryczną: człowiek nie jest centrum wszechświata, a zwierzęta stają się pełnoprawnymi postaciami, z ich własnym życiem i wyjątkową urodą.

Książka „Co mówi pantera” uhonorowana została prestiżową nagrodą Bologna Ragazzi Award 2021 na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii.

Galerie

Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera Co mówi pantera

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-