baner

Komiks

Pozytywka #05: Pióra łagodnego orła

Pozytywka #05: Pióra łagodnego orła

Scenariusz: Carbone
Rysunki: Gije
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2022
Seria: Pozytywka
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 56
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150621
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Piąty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę.

Po kolejnej wyprawie do Pandorii Nola ma poważne kłopoty z powrotem do domu. Dlaczego portal nie działa? Przyjaciele szybko ustalają, co należy zrobić, aby dziewczynka mogła przejść do swojego świata. Należy zdobyć trzy pióra łagodnego orła, jednak to zadanie okazuje się trudniejsze i niebezpieczniejsze, niż początkowo się wydawało! A potem bohaterowie dokonają niespodziewanego odkrycia...

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

Galerie

Pozytywka #05: Pióra łagodnego orła Pozytywka #05: Pióra łagodnego orła Pozytywka #05: Pióra łagodnego orła

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-