reklama baner reklama
baner

Komiks

Zapach miłości #07

Zapach miłości #07

Scenariusz: Kintetsu Yamada
Rysunki: Kintetsu Yamada
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2022
Seria: Zapach miłości
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 9788382421507
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Asako Yaeshima ma kompleks na punkcie tego, jak bardzo się poci. Zaczyna spotykać się z Koutarou Natorim, który pracuje w tej samej firmie i posiada węch absolutny! Zamieszkali razem i przeżyli swoją pierwszą poważną kłótnię, ale teraz mogą się zrelaksować i cieszyć wspólnym czasem! Marzenia w końcu zaczynają się spełniać. Jednak los stawia przed Asako największe wyzwanie w jej dotychczasowym życiu – tak, idzie się spotkać z rodziną Koutarou!

Nareszcie odsłonimy rąbek tajemnicy i pokażemy bliskich Natoriego! Nasi połączeni zapachem bohaterowie pogłębiają swoją słodką relację po zamieszkaniu razem!

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

ZAPACH RELACJIBył już „Zapach kobiety”, teraz jest „Zapach miłości”. Okej, nadal to głównie zapach kobiety, ale o jakim innym zapachu można by pisać? No dobrze, autorka rozpisuje się też o aromatach mydeł i tym podobnych kwestiach, ale i tak to woń ciała jest siłą nośną tej serii. Z niej wszystko się bierze, do niej wszystko zmierza i trzeba przyznać, że wątek ten uchwycony został wręcz doskonale, a ściśle związana z nim kreacja związku dwojga ludzi dojrzałych, choć wciąż młodych, wypada równie znakomicie.Asako i Natori kontynuują swój związek. Jak spędzą Golden Week – długi, dziesięciodniowy okres świąteczny, który na nich czeka? I jakie lenistwo ma na myśli Natori? Potem nadchodzi czas by poznać… jego rodzinę. Jacy okażą się rodzice i siostra mężczyzny? I co gdy na scenie pojawi się… powód do zazdrości?„Du riechst so gut” – śpiewał Rammstein (ta manga zresztą taki tytuł nosi w niemieckojęzycznej edycji). I zawsze myślę o tym kawałku, kiedy czytam ta mangę. Myślę o „Zapachu kobiety” z Alem Pacino, myślę o utworze Plateau śpiewnym do spółki z Renatą Przemyk („Nic nie pachnie jak Ty”, jeśli by kogoś to interesowało). I o paru innych rzeczach też myślę. Nawet pisząc tę recenzję podkręcam sobie klimat załączywszy gdzieś w tle Cheap Trick z ich „Scent of a Woman”. I nigdy nie potrafię przestać myśleć, jak bliska jest mi to seria.A seria ta to namiętność, to codzienność, to zapach kobiety i mydła, to uniesienia i szara proza życia. To wzloty i upadki. To fascynacja drugim człowiekiem i uczenie się nawzajem siebie, swoich minusów, ale i żyć swoich. Wreszcie to zazdrość, wstydliwość, bliskość, ciepło, humor, ale i azjatycka dziwaczność. Bo tutaj para sypia ze sobą, mieszka ze sobą, ale potrafiła wstydzić się własnego zapachu, który druga strona uwielbia itp.W skrócie, ciekawe spojrzenie na związek, na dojrzałą relację, na wszystkie nasze dziwności i namiętności, bo masa tu rzeczy uniwersalnych. A do tego dochodzi dobra fabuła, fajna kreacja postaci i świetna szata graficzna, delikatna, dopracowana, miła dla oka, tak męskiego, jak i żeńskiego.Warto. Co tu więcej mówić? Warto i tyle.