reklama baner reklama
baner

Komiks

Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię”

Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię”

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Ekspozytura „Rygor”
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 72
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155602
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Zima 1942 roku. USA dołącza do wojny przeciw hitlerowskim Niemcom. Dla Mieczysława Słowikowskiego i jego siatki szpiegowskiej w Algierze to okazja do wzmożenia działalności. Jednak przy tak wielkiej operacji łatwo o śmiertelnie groźny błąd, a agenci Gestapo czyhają na każdym kroku. Stawka rośnie, gdy zapada decyzja o inwazji aliantów na Afrykę Północną. Ludzie Słowikowskiego odegrają w jej przygotowaniu kluczową rolę.
Historia szpiegowskiej organizacji „Rygor” to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę... fabrykę płatków owsianych.

Autorami są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski („48 stron”, „Pierwsza Brygada”, „Bradl”, „Bazyliszki”) i rysownik Marek Oleksicki („Odmieniec”, „Hardkorporacja”, „Frankenstein’s Womb” „Bradl”). Komiks swoim patronatem objęła Agencja Wywiadu, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie działania.

Galerie

Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię” Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię” Ekspozytura „Rygor” #02: Zapalić „Pochodnię”

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-