baner

Komiks

Republika Czaszki

Republika Czaszki

Scenariusz: Vincent Brugeas
Rysunki: Ronan Toulhoat
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2022
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda (A)
Format: 215x290 mm
Stron: 240
Cena: 145,00 zł
Wydawnictwo: Lost in Time
ISBN: 9788367270090
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Bahamy, 1718 r.

Po zaciętej walce kapitan piratów, Sylla, mając u swego boku kwatermistrza Oliviera de Vannesa i wiernych ludzi, przejmuje angielski statek. Wbrew wszelkim oczekiwaniom, zamiast zmasakrować członków załogi, piraci proponują im, aby się do nich przyłączyli – a to w imię wyznawanych przez nich zasad: wolności, demokracji i braterstwa.

Zostawszy kapitanem zdobytego statku, Olivier de Vannes napotyka na swojej drodze fregatę pod portugalską banderą i wchodzi na jej pokład. Na pierwszy rzut oka okręt wygląda na opuszczony, lecz w rzeczywistości znajdują się na nim zbuntowani czarnoskórzy niewolnicy. Na ich czele stoi zaś... królowa Maryam.

Przetykana fragmentami dziennika pokładowego Oliviera opowieść ta ukazuje dwie odmienne wizje świata: zbuntowanych przeciwko ustalonemu porządkowi piratów i niepodzielnie rządzącej królowej. Na tle tej wspaniałej ludzkiej przygody, zawierającej zapadające w pamięć sceny bitew i wielu perypetii, wyłania się też inteligentna refleksja, która znajduje odbicie w konfliktach społecznych nas-zych czasów.

Polskie wydanie odpowiada francuskiej edycji deluxe i zawiera dodatkowy komiksowy prolog oraz szkicownik.

Galerie

Republika Czaszki Republika Czaszki Republika Czaszki Republika Czaszki

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-