reklama

Książka

Każdy komiks jest fantastyczny

Każdy komiks jest fantastyczny

Autor: Maciej Parowski
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Seria: Komiksoteka
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 608
Cena: 89,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-964761-4-2
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Naturą kadru, postaci, regułą komiksowych opowieści bywa uproszczenie, wyjaskrawienie, wyrazistość stron nieuchronnego konfliktu, alegoryczność – wszystko oczywiście jakoś odnoszące się do rzeczywistości, jak w kabarecie czy w aluzyjnej science fiction. Tym samym, znów jak kabaret, pozostaje komiks formalną grą, toczoną podług określonych reguł, które, jak wszystko w sztuce, podlega zmianie, doskonaleniu, kontestacji.

"Każdy komiks jest fantastyczny" to zbiór tekstów legendarnego Macieja Parowskiego na temat IX Muzy. Od pierwszych esejów ambitnego publicysty, poprzez zaangażowane teksty w obronie komiksu, po wspomnienia redaktora i autora, wywiady, felietony i recenzje, w tym niepublikowane.
W oczach Parowskiego komiks to pełnoprawny przedstawiciel sztuki, ambitny i autentyczny, mieszający popkulturę z kulturą wysoką. Teksty pisane na przestrzeni lat odzwierciedlają przemiany w podejściu do komiksu w Polsce a liczne odniesienia do dzieł artystycznych powodują, iż książka jest zarówno zapisem historii, jak i zmian w kulturze ostatnich czterdziestu lat.

Galerie

Każdy komiks jest fantastyczny Każdy komiks jest fantastyczny Każdy komiks jest fantastyczny

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-