reklama baner reklama
baner

Komiks

Najwybitniejsi naukowcy #09: Ada Lovelace. Czarodziejka liczb

Najwybitniejsi naukowcy #09: Ada Lovelace. Czarodziejka liczb

Scenariusz: Jordi Bayarri
Rysunki: Jordi Bayarri
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2022
Seria: Najwybitniejsi naukowcy
Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 20,5x14,5 cm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154131
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W tym tomie kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii, poznamy angielską matematyczkę Adę Lovelace. Ada była córką lorda Byrona, znanego poety. Wychowywała ja matka, która chciała dać jej jak najlepsze wykształcenie, dlatego skierowała jej zainteresowania ku matematyce i logice. Dzięki matce Ada poznała Charlesa Babbage`a, twórcę maszyny analitycznej, zwanej często pierwszym komputerem. Chcąc przybliżyć jego pracę innym, Ada przetłumaczyła z włoskiego artykuł o wynalazku Babbage`a i dodała do niego obszerny komentarz z algorytmem do wykonania na maszynie analitycznej. Z tego powodu uznaje się ją za pierwsza programistkę.
W albumie znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohaterki.

Twórcą serii „Najwybitniejsi Naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Galerie

Najwybitniejsi naukowcy #09: Ada Lovelace. Czarodziejka liczb Najwybitniejsi naukowcy #09: Ada Lovelace. Czarodziejka liczb Najwybitniejsi naukowcy #09: Ada Lovelace. Czarodziejka liczb

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-