Komiks

Bardo #03: Rege

Bardo #03: Rege

Scenariusz: Daniel Odija, Wojciech Stefaniec
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2022
Seria: Bardo
Druk: kolor
Oprawa: twarda (A)
Format: 235x320 mm
Stron: 144
Cena: 126,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-94-6
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Album Rege to trzecia część komiksowej tetralogii, pt. Bardo. W tej zwariowanej, futurystycznej antyutopii poznajemy genezę świata Bardo i konsekwencje życia w nim. W precyzyjnie skonstruowanej, wielowątkowej fabule występuje cała paleta nieszablonowych postaci. Stolp, łowca i hazardzista, dąży do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy. Rege, dwupłciowy artysta, nie zna granic dla wyznawanej sztuki. Kameleon Zezu potrafi hipnotyzować ludzi tak, by byli pod jego kontrolą. Dyktator Naczelny XVI, przedstawiciel rodu Szczuraków, narzuca społeczeństwu jedynie słuszną drogę. Doktor Majnd kontynuuje wątpliwe etycznie eksperymenty. Amur Bos, szef świata przestępczego, gdy widzi albo zadaje śmierć, zamienia się w osobę umierającą.

W Bardo narastają masowe konflikty, gdzie propaganda elit zderza się ze społecznym oporem. Wszyscy zadają sobie pytanie: „Czy uda się ocalić świat, który stoi na skraju przepaści?”

Podobnie jak wcześniejsze części cyklu (Stolp i Rita) album Rege zarówno w warstwie językowej jak i graficznej charakteryzuje się mnogością zastosowanych środków artystycznych. Gwarantuje wielopoziomową przygodę intelektualno-estetyczną, do której wciąż chce się wracać.

Galerie

Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege Bardo #03: Rege

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-