baner

Komiks

Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie

Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie

Scenariusz: Carbone
Rysunki: Gije
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Seria: Pozytywka
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 56
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150614
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Czwarty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Dziewczynka znajduje wśród rzeczy mamy tajemniczy klucz. Domyśla się, że jego zagadkę zdoła wyjaśnić tylko w Pandorii. Od razu wplątuje się w sprawę dotyczącą złamania jednego z tamtejszych praw. Wraz z przyjaciółmi wpada w kłopoty, ale nie waha się stanąć w obronie istot pragnących po prostu miłości. Czy odwaga Noli wystarczy, aby zmieniono niesprawiedliwe prawo?

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”.
Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym. "

Galerie

Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-