Komiks

Najlepsze przyjaciółki

Najlepsze przyjaciółki

Scenariusz: Shannon Hale
Rysunki: LeUyen Pham
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2020
Seria: Przyjaciółki
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 135x200 mm
Stron: 224
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Jaguar
ISBN: 9788376868271
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Życie towarzyskie bywa trudne, szczególnie kiedy ma się kilkanaście lat, chodzi się do szkoły i wydaje się nam, że kluczem do sukcesu jest bycie zawsze popularnym. Doskonale o tym wie Sara ? główna bohaterka już drugiego tomu bestsellerowej serii komiksów pod tytułem "Najlepsze przyjaciółki", autorstwa LeUyen Pham i Shannon Hale, która opowiada o problemach nastolatków.

Nie bez powodu zarówno pierwsza, jak i druga część serii zaledwie po kilku dniach od premiery znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa. Książki te w bardzo przystępny sposób omawiają wiele problemów współczesnych nastolatków, wplatając je w intrygującą fabułę. Jeżeli szukacie prezentu dla kogoś właśnie w tym trudnym wieku, to z pewnością będzie to odpowiedni podarunek.

Sara jest uczennicą szóstej klasy. Dziewczyna wkracza powoli w ten wiek, kiedy dziewczynki zaczynają przywiązywać coraz większą wagę do ubioru. To czas pierwszych prób z delikatnym makijażem. Ich stylizacje nie zawsze są udane, ale przede wszystkim presja tego, co robią koleżanki, staje się nie do zniesienia. Każda chciałaby mieć to samo, tak samo wyglądać.

Aśka to najlepsza przyjaciółka Sary, ale też najpopularniejsza dziewczyna w ich szkole, ciągle zrzeszająca wokół siebie wszystkie dziewczynki, które ją podziwiają i chciałyby wyglądać zupełnie tak jak ona. Nic więc dziwnego, że przyjaźń Sary i Aśki zaczyna coraz bardziej kuleć, a u Sary narastają coraz to nowsze i coraz bardziej wyssane z palca kompleksy. Dziewczynie wydaje się, że nigdy nie będzie taka jak Aśka, tym samym pomijając wszystkie swoje zalety, o których Aśka może tylko pomarzyć. Jednak jest to wiedza, którą zdobywa się po latach, do której trzeba dojrzeć. Niestety kiedy ma się tych kilkanaście lat, są to problemy, które potrafią całkowicie zrujnować samoocenę.

Czy nastoletnie problemy to naprawdę koniec świata? Jak poradzi sobie z nimi Sara? Czy Aśka zmieni swoje zachowanie? Czy przyjaźń dziewczynek przetrwa? Jeżeli jesteście ciekawi, koniecznie zajrzyjcie do książki!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-