reklama baner reklama

Komiks

Kumpelki #01: Dzwonią koleżanki

Kumpelki #01: Dzwonią koleżanki

Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Fenech
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2022
Seria: Kumpelki
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156074
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Wymyślona przez autora hitu „Sisters” seria humorystyczna dla nastoletnich dziewczyn i o nastoletnich dziewczynach! Jessica chodzi do szkoły średniej i ma mnóstwo kumpelek. Jedne potrafią ją rozśmieszyć, innym może się ze wszystkiego zwierzyć, a jeszcze inne podziwia. Oczywiście są też chłopcy, tyle że oni pochodzą jakby z innego świata, co nie oznacza, że Jess nie chce im się podobać... Oto pełne humoru i niespodziewanych zdarzeń przygody nastolatki i jej koleżanek!

Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, który odniósł wielki sukces serią „Sisters”, a polskim czytelnikom znany jest również z opowieści „Kasia i jej kot” oraz „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

Galerie

Kumpelki #01: Dzwonią koleżanki Kumpelki #01: Dzwonią koleżanki Kumpelki #01: Dzwonią koleżanki

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

PRZYJAŹŃ NASTOLATEKChristophe Cazenove powraca z nową serią. Tym razem mowa o „Kumpelkach”, opowieści w sam raz dla miłośników takich tytułów twórcy, jak „Sisters”. Czyli zabawnej opowieści o relacjach międzyludzkich w sam raz dla całej rodziny.Jessica to uczennica szkoły średniej. I to uczennica, która na brak znajomych nie może narzekać. Kumpelki ją otaczają, potrafią bawić, ale i wzruszać. Z tymi może się zabawić, tym zazdrości, jeszcze inne podziwiać, kolejnym się zwierzać. A chłopakom chciałaby się podobać, nawet jeśli wydają się jej zupełnie obcy. A my obserwujemy jej losy, poznając coraz lepiej ją i jej świat.Scenarzysta serii, Christophe Cazenove, to autor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. W końcu doskonale znany jest polskim czytelnikom z serii takich, jak „Sisters”, „Kasia i jej kot”, nowych tomów „Ptysia i Billa” czy „Małych bogów”. Pisał już o relacji sióstr, psotnych dzieci-bóstw czy dziecka / rodziny i zwierzęcia. A teraz oferuje nam historię o przyjaźni, bardziej skierowaną do nastoletnich dziewczyn, ale wciąż dobrze nadającą się dla całej rodziny.Jak zawsze, tak i teraz Cazenove serwuje nam kawał uroczego, zabawnego i interesująco komiksu. Nie ma tu ciętej satyry, która dodałaby całości mocy, ale i tak czytanie perypetii nastoletnich bohaterek daje sporo przyjemności, nawet jeśli jest to głównie lekka i niezobowiązująca lektura, jaka najbardziej spodoba się grupie docelowej, znającej te problemy i sytuacje ze swojej obecnej codzienności. Ale, jak zawsze, nie tylko ta grupa będzie czerpała przyjemność z lektury, bo to rzecz dla całej rodziny i każdy, kto był albo będzie nastolatkiem, czyli każdy, pod warunkiem, ze lubi familijne komiksy humorystyczne, odnajdzie tu coś ze swojego życia, a tym samym i znajdzie coś dla siebie.Do tego dochodzi sympatyczna, lekka, prosta i pełna uroku szata graficzna, w połączeniu z wpadającym w oko kolorem, która dobrze to wszystko uzupełnia. O samym wydaniu warto wspomnieć właściwie tyle, że jak zawsze w przypadku Egmontu jest ono ładne i nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń co do niego. Choć nie zaszkodziłoby, gdybyśmy „Kumpelki” dostali w jakiejś zbiorczej edycji, w większej porcji komiksu na raz.Każdy, kto polubił poprzednie komiksy autora, albo po prostu każdy, kto lubi familijne opowieści obrazkowe europejskich twórców, będzie zadowolony. Jest się z czego pośmiać, jest co poczytać, jest też w tym sporo prawdy. A i na nutę dydaktyzmu miejsce również się znalazło.