Komiks

Alvar Mayor #01: Legendarne miasta

Alvar Mayor #01: Legendarne miasta

Scenariusz: Carlos Trillo
Rysunki: Enrique Breccia
Wydanie: I
Data wydania: 24 Marzec 2022
Seria: Alvar Mayor
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 224
Cena: 109,00 zł
Wydawnictwo: Mandioca
ISBN: 978-83-960234-8-3
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Znakomity Carlos Trillo napisał a mistrz Enrique Breccia narysował przygody Alvara Mayora, Metysa, który w czasach konkwistadorów sam dbał o sprawiedliwość i przyzwoitość na odkrywanym przez Europejczyków kontynencie.

Zaginione miasta, ukryte skarby, zapomniani bogowie, zaczarowane damy, groźne potwory, zdeprawowani złoczyńcy, niemożliwe miłości, dumni tubylcy - wszyscy paradują przed czytelnikiem w środowisku sennej zadumy i baśniowej opowieści.

Lekkość i swada Trillo bodaj właśnie w tym komiksie rozbły w pełnej krasie. 
A warto nadmienić, że mistrz słowa wreszcie został przetłumaczony z oryginalnego języka! W co aż trudno uwierzyć, zważywszy na liczbę wydanych już u nas komiksów jego autorstwa.

Za to Enrique Breccia w życiowej formie. Jego praca z cieniem robi niesamowite wrażenie. To komiks biało-czarny a nie czarno biały, bo wydaje się, że białe linie w wielu planszach jedynie kreślą mrok opowieści i przeżyć bohaterów.

Prawdziwy majstersztyk tego wyśmienitego artysty!

Na „Alvara Mayora” czekaliśmy od lat, wiedząc, że komiks jest ponownie digitalizowany a część plansz zostanie odtworzona. Uzyskana jakość pozwala w pełni cieszyć się kapitalną pracą argentyńskich artystów. Zobaczyć kadry Brecci jakby zostały stworzone teraz, w XXI wieku? Marzenie! Wreszcie ziszczone!

Przygody Alvara Mayora zostały zebrane w trzech tomach zbiorczych, łącznie ponad 700 stron!

Galerie

Alvar Mayor #01: Legendarne miasta Alvar Mayor #01: Legendarne miasta

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-