baner

Komiks

Deadly Class #08: Nigdy nie wracaj

Deadly Class #08: Nigdy nie wracaj

Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Wesley Craig
Kolor: Lee Loughridge
Wydanie: I
Data wydania: 16 Marzec 2022
Seria: Deadly Class
Tłumaczenie: Paweł Bulski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 138
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8230-263-9
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Mroczne i komiczne spojrzenia na lata 80 przez pryzmat alternatywnej wrażliwości Ricka Remendera. Ciąg dalszy niezwykle burzliwej historii Marcusa Lopeza Arguello i innych uczniów Kings Dominion. Album zawiera zeszyty Deadly Class #36-39.

CIEKAWOSTKI: komiks został zaadaptowany do formy serialu telewizyjnego. Można go oglądać na HBO GO pt. "Szkoła zabójców".

Galerie

Deadly Class #08: Nigdy nie wracaj Deadly Class #08: Nigdy nie wracaj Deadly Class #08: Nigdy nie wracaj

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

DEADLY SECRETSMarcowa oferta Non Stop Comics zdecydowanie trafiła w mój gust. Z jednej strony nowy rozdział

„Lastmana”, z drugiej wielki finał „Fear Agent”, a wreszcie z trzeciej najnowsza odsłona rewelacyjnego „Deadly Class”. I trzeba przyznać, że ten ostatni wciąż trzyma poziom i udowadnia po raz kolejny, że to zarówno jedna z najlepszych serii od „NSC”, jak i bodajże najlepszy komiks w dorobku Ricka Remendera, który z czystym sercem polecam miłośnikom kina lat 80. XX wieku.Powrót do Kings Dominion wiąże się z odkryciem zmian, jakie pod nieobecność naszych bohaterów, zaszły w placówce. Gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice, sekrety, zdrady i prawdziwe intencje, nadchodzi czas odkrycia, co skrywają katakumby pod szkołą. Ale co to wszystko ze sobą przyniesie? I jakie będą konsekwencje?„Deadly Class” to seria, której nie sposób nie lubić, a lubi się ją za naprawdę wiele rzeczy. Dojrzałość i brutalność, które służą autorowi nie jako główny cel, a jedynie nośnik czegoś więcej, to pierwsza z nich. Bo seria to nic innego, jak satyra na czasy licealne i życie uczniów w szkole, które bardziej niż cokolwiek innego, przypomina próbę przetrwania w dżungli albo wśród morderców. Drugą z tych rzeczy zdecydowanie jest ten panujący na stronach klimat: brudny, mroczny, ale jednocześnie dziwnie jaskrawy, rozświetlony – jak jaskrawy i rozświetlony, a zarazem mroczny był świat lat 80. uchwycony na filmowej taśmie hitów, którymi zachwycamy się do dziś.I właśnie „Deadly Class” najmocniej uwodzi swoją filmowością. Jest tu wręcz kinowa estetyka, Remender oferuje nam dynamikę, tempo i sam styl opowiadania łączący w sobie naturę filmów, mieszając jednocześnie to, co charakterystyczne dla kina z lat 80. ze współczesnymi elementami. Dorzuca do tego serialową rozpiętość, z retardacjami zawieszającymi akcję czy zamknięciu treści w epizodycznie formie włącznie. Łączy to wszystko z masą sentymentów i odniesień. Są tu absurdy, które uchodziły tylko w rozrywce z lat 80. – ale tu też uchodzą – są echa fascynacji sztukami walki, jaka wtedy jeszcze panowała. Ale są też dobrze wykonane postacie, z którymi można się identyfikować, nawet jeśli pozornie są nam obce i świetnie ukazany świat.Dużą część swej wysokiej jakości „Deadly Class” zawdzięcza swoim ilustracjom. Jak wielokrotnie pisałem, kreska, wyrazista i czysta, choć jednocześnie brudna, pełna mangowego dynamizmu i estetyki czerpanej z japońskiego komiksu, ze stonowanym, ale doskonale dobranym kolorem, gdzie ograniczone barwy łączą się jednocześnie z barwną estetyką, robi naprawdę duże wrażenie. I z miejsca wpada w oko.Nie znacie jeszcze tej serii? Sięgnijcie koniecznie, bo to naprawdę świetny komiks. Nie dla wszystkich, to trzeba podkreślić, bo to jednak krwawa, brutalna i ponura historia, ale zabawa z „Deadly Class” jest wprost znakomita dla tych, lubiących podobne klimaty. I, wbrew pozorom, posiada całkiem dużą dozę uroku.