baner

Komiks

Pamiętniki Wisienki i Walentyna #01

Pamiętniki Wisienki i Walentyna #01

Scenariusz: Joris Chamblain
Rysunki: Aurelie Neyret
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2022
Seria: Pamiętniki Wisienki i Walentyna
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 19,8x26,0 cm
Stron: 60
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328152717
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny. Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata „rodzeństwo” wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie… a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik!

Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r. "

Galerie

Pamiętniki Wisienki i Walentyna #01 Pamiętniki Wisienki i Walentyna #01 Pamiętniki Wisienki i Walentyna #01

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

WISIENKA WRACAMożna uznać, że seria „Pamiętniki Wisienki” dobiegła końca wraz z poprzednim tomem. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż do opowiedzenia jest wiele i tak oto w ręce czytelników trafia tom poświęcony naszej dzielnej bohaterce i Walentynowi. I, chociaż edytorsko album różni się od poprzednich części, to wciąż ta sama stara dobra „Wisienka”, co zawsze.Wisienka i Walentyn ruszają do akcji! Tym razem celem będzie… spotkanie z kosmitami, którzy rozbili się na naszej planecie. Tak przynajmniej widzą to nasi bohaterowie. Jednocześnie nadchodzi czas podróży i bliższego poznania się obojga. A czym skończy się dla nich ta przygoda?„Pamiętniki Wisienki” to była znakomita seria, łącząca w sobie typowo dziecięce motywy – przyjaźń, wakacyjne czy zimowe przygody, codzienne problemy itd. – z detektywistyczną stroną tej serii. Wisienka bowiem fascynowała się – i fascynuje nadal – wszelkimi tajemnicami, we wszystkim potrafiła znaleźć cos niezwykłego, a do tego jej własne życie skrywało sekrety, z którymi musiała się uporać. A jej śledztwa wpływały też na życie innych. I zawsze łączyło się to z masą emocji. I wszystko to, a nawet jeszcze więcej, czeka na Was w tym tomie.Co to właściwie znaczy, że jeszcze więcej? Choćby o pewne fantastyczne czy może quasi-fantastyczne elementy, które dorzucają do opowieści pewnej świeżości. Reszta jednak jest taka sama, jak dotąd i ma swój urok, nawet jeśli czasem bywa naciągane czy odrobinę infantylne. Bo jak na serię dla dzieci, „Pamiętniki Wisienki i Walentyna” są zadziwiająco udane, mają swój klimat i ujmujący urok. Rzecz jest prosta, ale nie przesadnie, przygody wciągają, bo są tak bliskie naszym codziennym sprawom, że łatwo jest uwierzyć, iż podobne zagadki mogą czaić się tuż za rogiem, w naszym sąsiedztwie a bohaterowie i ich problemy są nam bliskie.Do tego mamy tu masę sentymentów za dzieciństwem, czyli czasami, kiedy rzeczywiście wszystko potrafiło być magiczne i tajemnice, a całość wieńczy obowiązkowy morał, nauka wyciągnięta z wydarzeń i humor, ciepło oraz urok. A wiele z tego serii zawdzięcza grafikom. Rysunki same w sobie może i są proste, ale dzięki złożonej kolorystyce, która łącząc w sobie współczesne komputerowe efekty z bardzo tradycyjnym podejściem, zyskuje bardzo przyjemny look.Słowem podsumowania, dobry tom dobrej serii. Aż żal, że to już koniec. Co prawda ta część wydana jest w mniejszym formacie i trochę pod tym względem odstaje od poprzednich tomów, ale i tak absolutnie wart poznania i dołączenia do kolekcji.