baner

Prasa

Zeszyty komiksowe #32: Ziny

Zeszyty komiksowe #32: Ziny

Okładka: Anna Krztoń
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2021
Seria: Zeszyty komiksowe
Redaktor naczelny: Michał Traczyk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 240 x 250 mm
Stron: 158
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: Instytut Kultury Popularnej, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
+ bezpłatny dodatek: Tomasz Spell, 6 błędów najczęściej popełnianych przez początkujących rysowników komiksowych i jak je naprawić
Format: 250x240mm
Objętość: 32 strony

„Zeszyty Komiksowe” ukazują się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Numer poświęcony popularnej w Polsce formie publikacji – zinom. Autorzy tekstów zamieszczonych w niniejszym numerze pochylają się nad różnymi niuansami – definicją, kwestią zależności systemowych (choćby numerów ISSN/ISBN), relacjami z undergroundem i mainstreamem, a także podobieństwa do oddolnej komiksowej twórczości internetowej. Są też artykuły przybliżające historię ruchu zinowego w Polsce i znane wąskiemu gronu wydawnictwa w rodzaju działań TYNK Gruppe i jednego z jej najaktywniejszych twórców – Otoczaka, uzupełnione wywiadami z zasłużonymi zinotwórcami: Prosiakiem, *Filem, Ojcem Rene. Nie zabrakło również miejsca dla ludzi rozwiązujących problemy dystrybucji, które zawsze były bolączką tego sektora rynku.

Zbiór tradycyjnie uzupełniony krótkimi komiksami, recenzjami i relacjami oraz tekstami spoza tematu przewodniego. Do numeru dołączony jest darmowy zin korespondujący treścią z zawartością numeru – 6 błędów... Spella to krótki poradnik (nie tylko dla debiutantów), jak myśleć o tworzeniu, na co zwracać uwagę i czego unikać, kiedy już postanowimy zabrać się za rysowanie.

Tagi

Zeszyty Komiksowe

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-