Komiks

Opowieści starych bogów i inne historie

Opowieści starych bogów i inne historie

Scenariusz: Magdalena Lewandowska
Rysunki: Małgorzata Lewandowska
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2021
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 48
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Fabryka komiksów
ISBN: 9788394861186
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wszyscy wiedzą, co to jest święto Kupały, kwiat paproci, pisanki, Zaduszki i po co zostawia się jedno puste nakrycie przy wigilijnym stole. Większość z nas przynajmniej raz paliła Marzannę, widziała kolędników albo tradycyjne wzory ludowych haftów. Te słowiańskie tradycje zakorzeniły się w polskiej kulturze na tyle głęboko, że niewielu zastanawia się, skąd to się wszystko wzięło. Kto to wymyślił? Kim byli ludzie, którzy zapoczątkowali tradycje kultywowane przez pokolenia Słowian i Polaków? Co ich motywowało? Co było dla nich ważne? W co wierzyli i za co umierali?W ramach projektu kreatywnego „Witia - śladami starych Bogów” zastanawiamy się nad tym od lat. A dokładnie od 2015 roku. Oczarowane (żeby nie powiedzieć: opętane) kulturą i tradycją Słowian, od lat, staramy się odnaleźć słowiańską duszę zarówno w nas samych, jak i w świecie, który nas otacza. „Opowieści starych Bogów i inne historie” jest owocem czterech lat tych poszukiwań. Zapraszamy w podróż śladami starych Bogów!

 

Autorki:

Małgorzata Lewandowska: Rysuje oraz pisze scenariusze krótkich form komiksowych, opowiadania i wiersze. Miała przyjemność ilustrować książki dla dzieci i dorosłych. Współpracowała także z kilkoma magazynami on-line, magazynem Gniazdo oraz Kalendarzem Słowiańskim. Ilustrowany przez nią komiks „Alieneczka” ukazał się nakładem Comics Factory - Fabryka Komiksów w ramach akcji wspierającej leczenie i rehabilitację Amelki (Amelka i Mozaika - zagadkowy chromosom 20). Na stronie otwierającej „Inne historie” możecie zobaczyć ilustrację inspirowaną właśnie Amelką i Alieneczką.Można ją znaleźć pod #artbyGoria.

Magdalena Lewandowska Nałogowy czytelnik od wczesnego dzieciństwa. Weterynarz z powołania, zawodu i pasji. Pisać zaczęła późno, ale kiedy już się rozpisała, z rozpędu napisała… książkę (Drzewo wspomnień, pierwszy tom cyklu fantasy Witia). Pomimo tendencji do pisania dużo i długo, regularnie próbuje swych sił w krótszych formach literackich – od stusłówek, poprzez opowiadania, na scenariuszach komiksów kończąc. Jej opowiadania można znaleźć na portalu Nowa Fantastyka, Szortalu oraz w Kalendarzu Słowiańskim na rok 2017 i 2018. Współtworzy stronę Witia. Śladami Starych Bogów, z którą związany jest cykl fantasy Witia, jak również serię małych form komiksowych o wścibskiej Strzydze ukazujących się m. in. w magazynie komiksowym AKT.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-