baner

Komiks

Kulinarne pojedynki #29

Kulinarne pojedynki #29

Scenariusz: Tsukuda Yuuto
Rysunki: Saeki Shun
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2021
Seria: Kulinarne pojedynki
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

RUNDA CZWARTA



Kolejna porcja kulinarnych starć zabiera nas w sam środek kolejnej walki o kucharski świat. Tym razem czeka nas decydujący i iście epicki pojedynek, który zadowoli wszystkich fanów serii. A więc możecie zacierać ręce i szykować żołądki, bo nie da się czytać „Kulinarnych pojedynków” i nie nabrać apetytu na azjatycką kuchnię!



Zaczyna się czwarta runda, w której Erina Naikiri mierzy się z Momo Akanegakubo. Może być to ostatnie starcie tego turnieju, od którego zależy być albo nie być szkolnych buntowników, a sytuacja jest trudna. Tematem pojedynku jest bowiem brązowy cukier, a Momo to mistrzyni słodkości. A to przecież nie koniec, bo na swoją kolej czekają też Isshiki i Takumi, na których czeka walka z najsilniejszą parą Elitarnej Dziesiątki! Kto będzie wygranym w tej walce?



To już dwudziesty dziewiąty tomik „Kulinarnych pojedynków”. Trudno więc powiedzieć o serii coś nowego, tym bardziej, że opowieść ta nie zmieniła się od samego początku, pozostając wierna raz objętej tematyce i wyważeniu poszczególnych wątków, a przy okazji trzyma wciąż ten sam poziom. Co należy zaliczyć serii, jak najbardziej na plus. Bo są opowieści, którym przydałaby się zmiana, co podniosłoby poziom całości i odświeżyło nieco schemat. „Kulinarne pojedynki” jednak do nich nie należą, bo to, co oferują od pierwszego tomu jest znakomite, a czytelnicy sięgając po kolejne części doskonale wiedzą czego się spodziewać i na co liczyć, i dokładnie to dostają.



A co dostają? Po pierwsze rasowy shounen – a dokładniej shounenowy bitewniak – ze wszystkim, czego od gatunku oczekujecie. A zatem mamy starcia, ale nie na wymyślne techniki – chyba, że kulinarne – a dania. Mamy bohatera-everymana, z którym możemy się identyfikować, a który jest swoistym wybrańcem. Mamy dużo humoru, szczyptę erotyki, dużo pięknych przedstawicielek płci pięknej, które są przy okazji dobrze obdarzone przez naturę. Wreszcie mamy wrogów, którymi trzeba się zająć, przeciwności losy, z jakimi trzeba się uporać i pochwała przyjaźni, rodzącej się często między tymi dobrymi i tymi złymi, przechodzącymi na ich stronę.



Po drugie jest to opowieść kulinarna, gdzie dowiadujemy się wiele o kuchni światowej, technikach gotowania, składnikach, tajnikach kucharzy, a dla lubiących pichcić, twórcy przygotowali serię przepisów na dania, jakie gotują bohaterowie. Dania te są odpowiednio uproszczone, by nawet laik mógł sobie z nimi poradzić. A wszystko to jest znakomicie zilustrowane, bardzo miłe dla oka i autentycznie wciągające.



Efekt finalny jest znakomity. Dlatego „Kulinarne pojedynki” warte są polecenia każdemu miłośnikowi gatunku i gotowania. Zabawa jaką oferują jest bowiem przednia i nie pozwala nudzić się ani przez chwilę.