reklama baner reklama
baner

Komiks

Criminal #05: Okrutne lato

Criminal #05: Okrutne lato

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolor: Jacob Phillips
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2021
Seria: Criminal
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180 x 275 mm
Stron: 288
Cena: 119,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-66589-50-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
CRIMINAL to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Incognito i Pulp.

Latem 1988 roku Teeg Lawless zakochuje się w tajemniczej oszustce Jane, którą pociąga okrucieństwo bezwzględnego przestępcy. Ku rozgoryczeniu szesnastoletniego syna Teega – Ricky’ego – para zaczyna prowadzić rodzinne, wręcz idylliczne życie. Chłopiec nie umie pogodzić się z tą dziwną dla niego sytuacją. Staje się coraz bardziej lekkomyślny i nieprzewidywalny, zrażając do siebie nawet swojego najlepszego przyjaciela Leo – młodego złodzieja, który szczyci się dość powściągliwym podejściem do działalności przestępczej.
Gdy Teeg prosi ojca Leo o pomoc w przeprowadzeniu dużego napadu mającego zapewnić jego rodzinie nowy początek, a Jane i Ricky w końcu nawiązują nić porozumienia, wydaje się, że to koniec ich kłopotów. Tymczasem na trop dziewczyny trafia mający na jej punkcie obsesję prywatny detektyw, wywołując lawinę wydarzeń, która może zakończyć się tylko tragedią.

Tom piąty CRIMINALA to kulminacja niezliczonych wątków z poprzednich historii. Okrutne lato łączy elementy opowieści noir i złożonego dramatu psychologicznego o zdesperowanych mężczyznach i kobietach, którzy mają odwagę dążyć do lepszego życia w brutalnym świecie, gdzie nadzieja i miłość są niebezpiecznymi marzeniami.

„Dzieła Brubakera i Phillipsa zawsze wyprzedzały swoje czasy o jakieś osiem lat”.
– Brian K. Vaughan

„Brubaker i Phillips wyznaczają najwyższy standard kryminalnych serii komiksowych”.
– Warren Ellis

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w CRIMINAL: CRUEL SUMMER HC (CRIMINAL #1 oraz #5-12).

Recenzja

Criminal #05: Okrutne lato, Brubaker, Sean Phillips [recenzja], Przemysław Pawełek

Galerie

Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato Criminal #05: Okrutne lato

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-