Komiks

Tom Strong. Tom 2

Tom Strong. Tom 2

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Chris Sprouse
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2021
Seria: Tom Strong
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 336
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328152441
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom edycji zbiorczej bestsellerowej serii Alana Moore’a. Sławny scenarzysta oddaje w tej opowieści błyskotliwy hołd autorom klasycznych komiksów i książek fantastycznych, na których się wychował.
Przystojny i silny Tom Strong narodził się ma już ponad sto lat, a jednak wciąż wygląda na mężczyznę w sile wieku. Chociaż skupia się na obronie zwykłych obywateli Millennium City, nie zaniedbuje też innych rejonów świata. Jego mocarna ręka sięga wszędzie – od mistycznej wieży na krańcu czasu, poprzez rozpalone lawą jądro Ziemi, aż po zimne otchłanie kosmosu. W przygodach wspierają go bliscy i przyjaciele... a czasem nawet wrogowie. Do Dhalui, Tesli, Salomona i Pneumana dołączają potężna heroina Swietłana X i kowboj kosmosu Coleman Grey. Pojawiają się też dawne miłości Toma...

Scenarzystą serii jest brytyjski twórca Alan Moore, ponaddwudziestokrotny (!) zdobywca Nagrody Eisnera, autor takich bestsellerów jak „Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „Prosto z piekła”, „Marvelman”. Rysunki są w głównej mierze dziełem amerykańskiego grafika Chrisa Sprouse’a („Batman”, „Hammerlocke”), który zdobył dwie Nagrody Eisnera za pracę właśnie nad „Tomem Strongiem”. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach 13–24.

Recenzja

Tom Strong. Tom 2 [recenzja], Jan Sławiński

Galerie

Tom Strong. Tom 2 Tom Strong. Tom 2 Tom Strong. Tom 2

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-