Komiks

Hill House Comics. Pośród lasu

Hill House Comics. Pośród lasu

Scenariusz: Carmen Maria Machado
Rysunki: Dani
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2021
Seria: DC Horror, Hill House Comics
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0 x 26,0 cm
Stron: 160
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328152106
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kolejny album kolekcji poświęconej grozie i horrorowi, której pomysłodawcą i jednym z autorów jest Joe Hill, amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy.

W górniczym miasteczku Shudder-to-Think w Pensylwanii ludzie nie mają pracy, w dawnych kopalniach węgla ciągle tli się zatruwający powietrze pożar. W okolicznych lasach czają się upiorne istoty – króliki o ludzkich oczach, kobieta-jeleń, mężczyźni bez skóry. Każdy, kto mógł, dawno opuścił to miejsce. Pewnego razu El i Octavia, dwie zbuntowane nastolatki, budzą się w kinie i nie pamiętają, co się działo przez ostatnich kilka godzin. Tak zaczyna się ich przerażająca podróż przez krainę szaleństwa i stopniowe odkrywanie przeszłości miasteczka.

Autorką scenariusza jest ciesząca się uznaniem krytyki amerykańska pisarka Carmen Maria Machado (zbiór opowiadań „Jej ciało i inne strony”, powieść „In the Dream House”), a ilustracje są dziełem greckiej graficzki Dani („Lucyfer”, „Girl with No Name”, „Tales from the Strips”). Album wyłącznie dla dorosłych, zawiera wszystkie części oryginalnej serii.

Galerie

Hill House Comics. Pośród lasu Hill House Comics. Pośród lasu Hill House Comics. Pośród lasu Hill House Comics. Pośród lasu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-