Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

New X-Men #04: Planeta X

New X-Men #04: Planeta X

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Marc Silvestri, Phil Jimenez
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2021
Seria: New X-Men
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 256
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-66589-36-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Scenarzysta Grant Morrison (Doom Patrol, Animal Man, Invisibles, All-Star Superman) odważnie wprowadził drużynę Dzieci Atomu w XXI wiek. Zaczął od krwawego ataku na Genoshę, wyspę zamieszkaną przez mutantów, a później nie zwalniał tempa.

Mucha Comics przedstawia czwarty, ostatni tom opowieści nominowanej do nagrody Eisnera. Tym razem mistrzowi scenariuszy towarzyszą mistrzowie kreski – Phil Jimenez (Wonder Woman, Invisibles) oraz Marc Silvestri (Uncanny X-Men, Darkness).
X-Men od dawna ścierali się z genetycznym terrorystą znanym jako Magneto, Mistrz Magnetyzmu. Ścierali się z nim wiele razy, podczas gdy on przeciwstawiał się koncepcji Charlesa Xaviera dotyczącej pokojowego współistnienia ludzi i mutantów, twierdząc, że Ziemią powinni władać przedstawiciele homo superior. Gdy w końcu wszystkim się wydawało, że Magneto został pokonany raz na zawsze, ten tylko ukrył się, aby w tajemnicy planować kolejny atak. Czy mutanci zapobiegną jego planom zniszczenia całej rasy ludzkiej? W epilogu do opowieści snutej przez Granta Morrisona przenosimy się 150 lat w przyszłość. Jaka niesamowita siła grozi mutantom z przyszłości? I w jaki sposób wpłynie ona na wydarzenia toczące się obecnie?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w New X-Men #146-154.

Recenzja

New X-Men #04: Planeta X, Grant Morrison [recenzja], Krzysztof Zimiński

Galerie

New X-Men #04: Planeta X New X-Men #04: Planeta X New X-Men #04: Planeta X New X-Men #04: Planeta X New X-Men #04: Planeta X New X-Men #04: Planeta X New X-Men #04: Planeta X

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-