baner

Książka

Anubis. Thin Places

Anubis. Thin Places

Autor: Joanna Karpowicz
Publicystyka: Imogen Osborne
Ilustracja: Joanna Karpowicz
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2021
Seria: Anubis
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 290x220 mm
Stron: 128
Cena: 200,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-20-5
W lutym 2024 roku artbook miał dodruk w cenie okładkowej 200,00 zł.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Joanna Karpowicz rozpoczęła swój malarski cykl z Anubisem w roku 2011. Egipskie bóstwo o głowie szakala, psychopomp o rodowodzie starożytnym pojawia się na płótnach Karpowicz w kontekstach współczesnych. Postać Anubisa nie jest personifikacją śmierci. Jest przewodnikiem dusz, „akuszerem odchodzących”, w ujęciu Jungowskim: „End of Life Doula”. Jest tym, który towarzyszy nam w przejściu między jednym światem a drugim. Spotykamy go na końcu swojej drogi, ale dostrzec możemy w ciągu całego życia - w miejscach gdzie granica, pomiędzy dwoma światami jest szczególnie cienka - w “Thin Places”.

“Anubis.Thin Places” to 117 wysokiej jakości reprodukcji wybranych prac malarskich i krótkich form komiksowych autorstwa Karpowicz, realizowanych w latach 2012 - 2020. Artbook ma twardą oprawę, format: 29 x 22 cm i liczy w sumie 128 stron. Jest to pierwsza, tak przekrojowa prezentacja serii z Anubisem. Czytelnicy znajdą w albumie zarówno wybór obrazów prezentowanych wcześniej, jak i nowe prace, w tym wiele dotąd niepublikowanych. Słowo wstępne, autorstwa Imogen Osborne, pochodzi z prowadzonego przez (Kya Bouller) / Aurelia Magazine. Całość mistrzowsko zaprojektował Jarek Obważanek (Dymkołamacze).


Joanna Karpowicz jest malarką, twórczynią komiksów, ilustratorką. Mieszka i pracuje w Krakowie. Maluje akrylem na płótnie i papierze. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Ta ostatnia instytucja zakupiła prace artystki do swojej komiksowej kolekcji. Joanna Karpowicz to autorka takich komiksów jak: "Szminka", "Kwaśne jabłko" i seria "Anastazja".

Galerie

Anubis. Thin Places Anubis. Thin Places Anubis. Thin Places Anubis. Thin Places Anubis. Thin Places Anubis. Thin Places

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-