reklama

Komiks

Buddy Longway #01: Chinook na całe życie

Buddy Longway #01: Chinook na całe życie

Scenariusz: Derib
Rysunki: Derib
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2021
Seria: Buddy Longway
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 224
Cena: 120,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-959339-4-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wspaniała, długa i piękna historia miłosna rozgrywająca się u stóp Gór Skalistych i na Wielkich Równinach. Oto losy Longwayów: Buddy'ego, Chinook, Jeremy'ego i Kathleen. Rodzina początkowo stawi czoła naturze, czasami wrogiej, lecz kształtującej charakter, a następnie wojnom indiańskim, które niechybnie przyniosą ze sobą przemoc i niesprawiedliwość. Podążajcie za nimi ścieżkami życia.

Traper Buddy Longway to człowiek, którego życie naznaczone jest radością i dramatem, napięciem i ożywieniem. Opowieść zawiera XIX-wieczny Dziki Zachód i klasyczne motywy: gorączkę złota, konwoje pionierów, Indian i bandytów.

Autorem rysunków i scenariusza jest Szwajcar Derib autor serii dla dzieci Yakari opowiadającej o przygodach małego Indianiana. Buddy Longway znany jest w Polsce jedynie z fragmentów opublikowanych w 1983 roku na łamach "Świata Młodych". Niniejsza edycja zawiera cztery oryginalne albumy oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

Galerie

Buddy Longway #01: Chinook na całe życie Buddy Longway #01: Chinook na całe życie Buddy Longway #01: Chinook na całe życie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-