baner

Książka

Człowiek. Jak to działa

Człowiek. Jak to działa

Autor: Marta Maruszczak
Okładka: Tomasz Samojlik
Ilustracja: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: 2016
Oprawa: twarda
Format: 23 × 26 cm
Stron: 112
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Multico
ISBN: 978-83-7763-318-2
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
CZŁOWIEK to kolejna (po tomie CIAŁO) fascynująca podróż po ludzkim organizmie autorstwa Marty Maruszczak z bardzo zabawnymi rysunkami Tomasza Samojlika. Książka ta odpowiada na wiele trudnych pytań, na które niekiedy nawet rodzice nie są w stanie znaleźć właściwego wyjaśnienia.
Dzięki niej dzieci w przystępnej formie przyswoją sobie niełatwe zagadnienia dotyczące życia i rozwoju człowieka. Dowiedzą się, co to jest komórka, gen, dziedziczenie, gdzie zapisana jest informacja o naszym wyglądzie i zdolnościach, jak powstaje nowe życie.

W tomie tym autorka wyjaśnia także, z czego zbudowane są kości, co wprawia je w ruch, jakie mechanizmy w naszym organizmie sprawiają, że możemy chodzić, oddychać, jeść, po prostu żyć.

O autorce:
Marta Maruszczak – biolog i antropolog z wykształcenia, studiowała też medycynę, z zawodu dziennikarka. Autorka kilkunastu książek popularnonaukowych dla dociekliwych młodych i starszych czytelników, a także poradników z dziedziny zdrowia i psychologii. Prywatnie mama trójki dzieci, w tym bliźniaków, z zamiłowania rowerzystka i wielbicielka kotów.

Tomasz Samojlik przygotował bardzo zabawne ilustracje.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-