baner Waneko

Książka

The Best Polish Illustrators #: Comic Book
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Istnieje polska szkoła plakatu, mówi się o polskiej szkole ilustracji, ale czy można mówić o polskiej szkole komiksu? Zwłaszcza, że ilustracja komiksowa to coś innego niż połączony ze sobą ciąg pojedynczych ilustracji: w komiksie rysunki muszą być tak zakomponowane, żeby opowiadały jakąś rozwijającą się w czasie historię.

Polski komiks może wydawać się zjawiskiem stosunkowo nowym, tymczasem pojawił się przed II wojną światową, a jego korzenie sięgają nawet 2. połowy XIX wieku!

TBPI 4 | COMIC BOOK ukazuje komiks jako część polskiej kultury. Coś, z czego jesteśmy, powinniśmy być dumni, bo polscy rysownicy komiksowi wypracowali swój własny, niepowtarzalny i rozpoznawalny na świecie styl.

TBPI 4 | COMIC BOOK przybliża dorobek oraz sylwetki najwybitniejszych aktualnie tworzących polskich rysowników komiksowych, którzy mieli decydujący wpływ na obraz polskiego komiksu na świecie oraz na to, co zaczyna być określane jako polska szkoła komiksu.

W jednym miejscu zebrane są ilustracje artystów, prezentujące talent i indywidualny styl rysowników, a także złożoność polskiego komiksu. Prace tworzone są w różnych stylach, konwencjach i estetykach, nie ma też podziału na komiks popularny, artystyczny czy alternatywny.

TBPI 4 | COMIC BOOK to pełen przekrój ilustracji we współczesnych polskich komiksach dla dorosłych i dla dzieci, komiksach realistycznych i satyrycznych, zaangażowanych, czysto rozrywkowych, romantycznych, a nawet horrorów czy fantasty. W albumie znajdują się także rysunki artystów, którzy tworzą dla największych na świecie komiksowych wydawnictw: DC czy Marvela, odpowiedzialnych za superbohaterów takich jak Superman, Batman lub Spider-Man.

TBPI 4 | COMIC BOOK to obowiązkowa pozycja zarówno dla koneserów komiksów, chcących dowiedzieć się więcej o najlepszych artystach, jak i dla wszystkich miłośników polskiej ilustracji, w tym nowych odbiorców, którzy dopiero odkryją bogactwo komiksu jako dziedziny sztuki.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-