baner

Książka

Andzia

Andzia

Autor: Piotr Mańkowski, Przemysław Truściński
Publicystyka: Andrzej Emeryk Mańkowski
Ilustracja: Przemysław Truściński
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2020
Druk: kolor, czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 280x200 mm
Stron: 152
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-40-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Zapraszamy Was do baśniowo - surrealistycznego świata Andzi, który powstał dzięki wyjątkowej współpracy dwóch artystów, oddalonych w czasie o 100 lat. Jednak spotkali się, czego owocem jest ten album. Zachwyca ilustracjami, w których czuć ducha współczesności, mimo, że interpretują one słowa napisane w ubiegłym stuleciu! Mocny, baśniowy charakter grafik wprowadza nas w atmosferę sennego marzenia, w którym wszystko jest możliwe, a jedynymi granicami są granice naszej wyobraźni.

No a kimże jest główna bohaterka? Według autora słów to dziewczynka niegrzeczna, którą spotykają nieszczęścia bo nie słucha dorosłych, mimo to artysta darzy ją niezwykłą sympatią. Według autora ilustracji Andzia to współczesna buntowniczka, dziewczynka ciekawa świata, mająca swoje zdanie, odważna, będąca sobą, a nie taką, jaką chcą ją widzieć dorośli.

Jaka zatem jest Andzia? Jakie są jej przygody? Przekonajcie się sami wyruszając w niesamowitą przygodę z odważną i niezbyt grzeczną Andzią.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek.

Publikacja została przygotowana na podstawie rękopisu b. Piotra Mańkowskiego (1866-1933) zachowanego w rzymskim archiwum rodzinnym Stanisława Augusta Morawskiego.

Partnerem wydania jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.

Galerie

Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia Andzia

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-