Komiks

Akt #25
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
AKT ma 20 lat!

W ciągu tego czasu (chociaż z dużą przerwą) udało nam się wydać 25 numerów magazynu komiksowego.

Dwadzieścia pięć, bo już w tym tygodniu będzie miała premierę najnowsza odsłona pisma.

A czego można się spodziewać w najnowszym numerze?

Po pierwsze – Pana Monsieur, komiksu z francuskiego magazynu Tintin, którego autorem jest Tadeusz Baranowski. Trzymaliśmy komiks Mistrza na specjalną okazję, jaką są urodziny AKTu. Zbiegło się to z wydaniem przez wydawnictwo Kultura Gniewu albumu Dymki z Tintina jak dymek z komina, w którym znajdzie się także i Pan Monsieur. Nie twierdzimy oczywiście, że nasza wersja jest jedyną właściwą, ale z tego, co zdążyliśmy zaobserwować, to nasze tłumaczenie tego komiksu jest bliższe oryginałowi :)

Po drugie – Pierre Tombal. Po udanych rozmowach z przedstawicielami wydawnictwa Dupuis, możemy zaprezentować francuskiego Grabarza – bohatera komiksów duetu Marc Hardy i Raoul Cauvin. Cmentarne przygody Pierre'a to czarny humor i groteska w krajach frankofońskich wydana w ponad 30 osobnych tomach.

Komiks Rafała Śladowskiego z AKT #22 został bardzo ciepło przyjęty, więc i tym razem prezentujemy jego równie udaną historię z gatunku science fiction pt. Deus Ex Machina.

W tym 68-stronnicowym numerze AKTu kolejny odcinek Z archiwum TM-Semic Dawida Śmigielskiego przybliża historię 68-stronnicowych wakacyjnych komiksów tegoż wydawnictwa. Przypadek? Nie sądzimy ;)

Michał Siromski opisuje kulisy dziwnego sporu, który toczył się wokół dwóch zielonoskórych superbohaterów – Hulka i Savage Dragona, a Filip Fiuk skupił się na tym, jak mogłaby wyglądać reżyserska wersja filmu Batman Forever zmarłego w tym roku Joela Schumachera.

Jak wspomnieliśmy, w tym numerze obchodzimy urodziny Asocjacji Komiksu w Toruniu. Z tej okazji Krzysztof Churski i Piotr Wojciechowski, jako najstarsi stażem w grupie, w rozmowie z Ewą Sokołowską opowiadają o początkach AKTu i zdradzają tajniki powstawania magazynu komiksowego.

Oczywiście nie samymi urodzinami AKT żyje. Na uwagę jak zawsze zasługują Listy z działu Wyjęte z akt, które zebrał Michał Gasewicz, czy recenzje przygotowane przez Szymona Gumienika. W numerze zamieściliśmy także komiksy z takimi bohaterami jak Grabarz Piotra Wojciechowskiego, Garron z Oderży Karola Jesiołkiewicza, Nes Zvyrke, szczur Teodor Krzysztofa Churskiego, babcia Irena Krzyśka Otorowskiego, melon od melona, czy nowe Beskid Boty, których autorem jest Paweł Przygoda. Ponadto w AKT #25 znalazły się nowe komiksy od Anety Papierowskiej i Jarosława Wojtasińskiego, a i tak to jeszcze nie wszystko :)


Galerie

Akt #25 Akt #25 Akt #25 Akt #25 Akt #25 Akt #25

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-