Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera

New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely, Phil Jimenez, Chris Bachalo, Keron Grant
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2020
Seria: New X-Men
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 304
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-66589-18-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drużyna X-Men została założona przez genialnego telepatę profesora Charlesa Xaviera. Jej członkowie przysięgali chronić świat, choć jego mieszkańcy boją się ich i nienawidzą. W prowadzonym przez Xaviera Instytucie Nauk Wyższych już wkrótce dojdzie do niezwykłych wydarzeń. Xorn, jeden z najnowszych członków X-Men, został wybrany do prowadzenia specjalnych zajęć dla trudniejszych uczniów instytutu. Jednym z nich jest Quentin Quire, telepata poziomu omega. Gdy chłopak dowiaduje się, że został adoptowany, uznaje, że nikmu nie może już ufać. Moc Quentina rośnie w zastraszającym tempie wraz z rosnącym uzależnieniem od narkotyku o nazwie Kop. Czy X-Men poradzą sobie ze zbuntowanym nastolatkiem i jego zwolennikami? Jedno jest pewne – poleje się krew.

Wolverine, najbardziej niebezpieczny mutant na świecie, niewiele wie o swojej przeszłości. Dawno temu w wyniku eksperymentów tajnej organizacji, której celem było przekształcenie mutantów w posłusznych superżołnierzy, został Bronią X. To właśnie wtedy jego kości powleczono niezniszczalnym adamantium. Gdy w jego życiu pojawia się tajemniczy Fantomex, który twierdzi, że jego również poddano eksperymentom, przez które stał się Bronią XIII, uruchomiony zostaje ciąg wydarzeń, w wyniku których Wolverine, Fantomex oraz Cyclops wyruszają do miejsca, w którym Wolverine dowie się więcej o swojej przeszłości.
Album zawiera maeriały opublikowane pierwotnie w New X-Men #134-145.

Recenzja

New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera, Morrison, Quitely, Buchalo [recenzja], Przemysław Pawełek

Galerie

New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera New X-Men #03: Bunt w Instytucie Xaviera

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-