Komiks

Zagor #01: Zasadzka

Zagor #01: Zasadzka

Scenariusz: Giudo Nolitta
Rysunki: Giudo Nolitta
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2020
Seria: Zagor
Tłumaczenie: Jakub Łagoda
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x220 mm
Stron: 88
Cena: 29,00 zł
Wydawnictwo: Tore
ISBN: 9788395804014
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Zagor jest klasyką włoskiego komiksu. Po prawie sześćdziesięciu latach od rodzimej premiery wreszcie pojawia się także w Polsce. Zagor to wyśmienita uczta dla każdego miłośnika dobrej przygody: wartka i wciągająca akcja, ciekawe dialogi, wyraziści bohaterowie oraz odwieczna walka dobra ze złem. Wszystko okraszone doskonałym humorem. Danie to serwują nam: sam Sergio Bonelli (pod pseudonimem Guido Nolitta) oraz doskonały ilustrator Gallieno Ferri.

W tomie pierwszym zatytułowanym Zasadzka poznajemy głównego bohatera, który rusza tropem morderców załogi barki, dostarczającej towar do Fortu Henry. Akcja opowieści toczy się w scenerii fikcyjnego lasu Darkwood, gdzieś w Pensylwani... Tytułowy Zagor, a właściwie Za-Gor Te-Nay, czyli „Duch z toporem” to obrońca pokoju, który pomaga najbardziej potrzebującym oraz mściciel wymierzający karę złoczyńcom.

Czy uda mu się odnaleźć przestępców, jakie niebezpieczeństwa będą czyhać na jego drodze, kogo na niej spotka i jak dalej potoczą się jego losy, dowiecie się z pierwszego oraz kolejnych tomów przygód Zagora. Zapraszamy na włoską pulpę w jej najlepszym wydaniu, która w rodzimym kraju, oraz poza jego granicami, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-