baner

Komiks

Animal Man. Grant Morrison

Animal Man. Grant Morrison

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Chaz Truog, Tom Grummett
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2020
Seria: Animal Man, DC Black Label
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 712
Cena: 199,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328158290
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwsze polskie wydanie wszystkich przygód Animal Mana ze scenariuszami Granta Morrisona. Słynny dziś Szkot na początku swojej amerykańskiej kariery w latach 80. XX wieku całkowicie odmienił wizerunek nieco zapomnianego bohatera DC, którego wymyślili Dave Wood i Carmine Infantino.

Animal Man to pseudonim Buddy’ego Bakera, przykładnego męża i ojca, który w sprzyjających okolicznościach potrafi przejmować moce zwierząt – siłę tygrysa, węch psa, zdolność latania ptaka. Niestety nie może się przebić do pierwszej ligi herosów i pozostaje na utrzymaniu żony. Nie rezygnuje jednak z marzeń, a przy okazji angażuje się w nie do końca legalną walkę o prawa zwierząt. Przed nami pełna humoru i refleksji seria opowieści o człowieku z przedmieścia, który nawet nie wie, jak i dlaczego został obdarzony mocą, a kiedy nagle ją traci, nie ma pojęcia, co ze sobą zrobić.

Grant Morrison jest autorem między innymi takich komiksów jak „Multiwersum” i seria „Doom Patrol” oraz opowieści o Batmanie i Supermanie. Większa część rysunków w albumie jest dziełem Chaza Truoga („Coyote”, „Doctor Fate”, „Green Lantern”).

Recenzja

Dwie twarze Granta Morrisona, Jan Sławiński

Galerie

Animal Man. Grant Morrison Animal Man. Grant Morrison Animal Man. Grant Morrison

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-