Komiks

Jim Cutlass. Tom 2

Jim Cutlass. Tom 2

Scenariusz: Jean Giraud
Rysunki: Christian Rossi
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2020
Seria: Jim Cutlass, Plansze Europy
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 236
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328197343
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi album zbiorczy rozgrywającej się na gorącym amerykańskim Południu serii Jeana Girauda, współtwórcy legendarnego „Blueberry’ego”!
Tom zawiera cztery epizody: „Piorun na Południu”, „Aż po szyję”, „Kolty, duchy i zombi” oraz „Czarna noc”. Luizjana, niedługo po zakończeniu wojny secesyjnej. Młody kapitan Jim Cutlass jest ścigany przez skorumpowane lokalne władze, na szczęście ma wsparcie dowódcy garnizonu armii Unii, na którego zlecenie prowadzi tajne śledztwo. W trakcie dochodzenia odkrywa dwa zakonspirowane spiski: jeden zawiązany przez członków organizacji Ku Klux Klan, a drugi przez ludzi murzyńskiego czarownika zwanego Białym Aligatorem. Czy działający na pograniczu prawa Jim zdoła cokolwiek zdziałać przeciwko potężnym wrogom? Czekają go nie tylko pościgi i strzelaniny, ale także walki z zastępami zombi i magiczne pojedynki w świecie snu... Żadne niebezpieczeństwo nie zdoła jednak powstrzymać kapitana, gdyż jego najważniejszym celem jest uratowanie ukochanej kobiety z rąk straszliwego Aligatora!

Cykl wymyśliły dwie legendy komiksu francuskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier i rysownik Jean Giraud, czyli Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Po śmierci Charliera Giraud ograniczył się do pisania scenariuszy przygód Cutlassa, a rysunkami zajął się Christian Rossi, autor ilustracji do licznych serii, m.in. „W.E.S.T”.

Galerie

Jim Cutlass. Tom 2 Jim Cutlass. Tom 2 Jim Cutlass. Tom 2

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-