Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan

Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolor: Tomasz Kaczkowski
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Seria: Detektyw Miś Zbyś na tropie, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165 x 230 mm
Stron: 52
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-41-5
WASZA OCENA
6.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Miś Zbyś i Borsuk Mruk właśnie wrócili do domu z wyprawy do Szkocji, gdzie prowadzili śledztwo w sprawie skradzionego obrazu zatytułowanego „Dama z pluszowym misiem”. Jednak nawet nie zdążyli rozpakować walizek, a już zadzwonił do nich burmistrz w bardzo ważnej sprawie.

W mieście zapanował chaos, gdy w środku lata znienacka pojawiła się nad nim śnieżyca. Tylko dwaj najlepsi na świecie detektywi są w stanie rozwikłać jej zagadkę. Znajdą oni niezbite i nawet trochę zbite dowody na to, że za tym wszystkim stoi… naprawdę wielka tajemnica.

Czy Misiowi Zbysiowi i Borsukowi Mrukowi uda się posprzątać wielki bałagan, jaki powstał i uratować miasto przed dziwnymi zjawiskami atmosferycznymi? To już szósty tom tej znakomitej serii komiksowej dla dzieci, która rozwija się wraz z czytelnikami. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki.
Recenzję zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. MKiDN_KwS

Galerie

Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

Zima zaskoczyła detektywówSeria Miś Zbyś na tropie już dawno wyrosła na jeden z ważniejszych rodzimych cykli dla młodych czytelników. Skierowana do odbiorców w wieku lat 3+, stanowi połączenie prostej kolorowej opowieści, gdzie detektywistyczna zagadka zawsze spotyka się z przygodową fabułą i pewną dozą nieoczekiwanych elementów, z książeczką, w której dzieci muszą np. wyszukiwać przedmioty ukryte na obrazku. Dla najmłodszych będzie to więc atrakcyjna lektura i całkiem udany wstęp do rozległego świata komiksu. Dorosłych już tak bardzo nie kupi, jednak nie o nich przecież tu chodzi, chociaż i dla nich też się coś tutaj znajdzie.W najnowszym tomie na bohaterów czeka nie lada wyzwanie, a dokładniej sprawa wagi miastowej! Jest lato, trwa kampania wyborcza, a tu nagle zaczyna padać śnieg! Opady są tak intensywne, że paraliżują ruch lotniczy – co więcej, białe płatki sypią jedynie nad lotniskiem. Kto może być za to odpowiedzialny? Wszystko wskazuje na konkurenta burmistrza w wyborach, ale czy na pewno? Detektyw Miś Zbyś i jego nieudolny pomocnik Borsuk Mruk będą musieli rozwiązać zagadkę i zaradzić problemowi! Ale co ich czeka po drodze?