Komiks

Jim Cutlass. Tom 1

Jim Cutlass. Tom 1

Scenariusz: Jean-Michel Charlier, Jean Giraud
Rysunki: Jean Giraud, Christian Rossi
Kolor: Isabelle Beaumeney-Joannet, Christian Rossi
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2020
Seria: Jim Cutlass, Plansze Europy
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 188
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328197336
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Seria westernowa autorstwa twórców legendarnego "Blueberry’ego"! Pierwszy album zbiorczy przygód młodego kapitana Cutlassa zawiera trzy epizody: "Mississipi River", "Człowiek z Nowego Orleanu" i "Biały aligator". Po wojnie secesyjnej Luizjana była bardzo niebezpiecznym miejscem. Bieda, upadające plantacje, bandy złożone z bezrobotnych Murzynów, zdzierstwa władz okupacyjnych Unii, rajdy Ku Klux Klanu, wszechobecna korupcja i walka o wpływy.
W takiej sytuacji Cutlass wraca na Południe, aby objąć majątek ziemski, który dostał w spadku. Razem z piękną kuzynką zrobią wszystko, żeby uratować bankrutującą plantację. Niestety, znajdzie się wielu wpływowych i sprytnych ludzi, którzy nie cofną się nawet przed morderstwami, aby przeszkodzić kapitanowi i jego krewnej w osiągnięciu celu!

Cykl wymyślili dwaj legendarni twórcy komiksu francuskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier i rysownik Jean Giraud, czyli Moebius ("Feralny Major", "Arzach", "Świat Edeny"). Po śmierci Charliera Giraud ograniczył się do pisania scenariuszy przygód Cutlassa, a rysunkami zajął się Christian Rossi, autor ilustracji do licznych serii, m.in. "W.E.S.T".

Recenzja

Farbowany Blueberry, Tomasz Kleszcz

Galerie

Jim Cutlass. Tom 1 Jim Cutlass. Tom 1 Jim Cutlass. Tom 1

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-