baner Waneko

Książka

Hej, Jędrek! #07: Znowu pod górkę?

Hej, Jędrek! #07: Znowu pod górkę?

Autor: Rafał Skarżycki
Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Okładka: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2020
Seria: Hej, Jędrek!
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 140x200 mm
Stron: 224
Cena: 26,90 zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 978-83-10-13441-7
Fragment książki (PDF)
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wakacje to najlepszy czas na przygodę! Przynajmniej według Jędrka i jego paczki: Witka, Grubego i Karoli. A ponieważ z podziwu godną łatwością pakują się w kłopoty, na brak atrakcji nikt nie może narzekać.

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Stodoła zamiast hotelu na obozie karate to tylko pozornie największy wakacyjny problem. Jeśli do tego sensei już pierwszego dnia łamie nogę, a neandertalczyków można spotkać pod każdą szerokością geograficzną, to... i tak nie wszystko, co może człowiekowi popsuć lato.
Czy Jędrek i jego ekipa wyjdą zwycięsko z kolejnych tarapatów?

"Hej, Jędrek!" to seria dla czytelników szukających wciągającej akcji, nieszablonowych bohaterów i szalonego humoru!

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

HEJ, JĘDREK, WAKACJE!Wakacje bez wakacyjnej lektury? Są ludzie, którzy wyobrażają sobie coś takiego, ale ja do nich nie należę. Oczywiście każdy ma inne wyobrażenie tego, co do tej kategorii powinni być zaliczone, ja sam w letnie dni równie chętnie czytałem horrory, co amerykańskie zeszytówki superhero i mangi. Są jednak lektury, które aż biją po oczach swoją wakacyjnością, wśród nich nie brak klasyki rodzimych dzieł, że wspomnę chociażby książki Niziurskiego, Nienackiego, Bahdaja czy Makuszyńskiego. Ale i współcześnie są książki idealne na ten okres roku, a jedną z nich jest wydany właśnie najnowszy, siódmy tom przygód Jędrka. Tom dziejący się, oczywiście, w wakacje i doskonale spełniający oczekiwania współczesnego odbiorcy.Na co czeka cały rok każdy uczeń? Oczywiście na lato, koniec nauki i dwa miesiące wolne od szkoły. W skrócie: wakacje. Bo to nie tylko czas wypoczynku, ale też i najlepsza pora na przygody. Wiedzą o tym doskonale Jędrek, Witek, Gruby i Karola i na to właśnie liczą. Nie spodziewają się, że coś może pójść nie tak, chociaż znają już życie i mają wielki talent do pakowania się we wszelkiej maści tarapaty. Niestety, to co miało być świetnym obozem karate, okazuje się być porażką, kiedy bohaterowie odkrywają, że obiecany hotel to nic innego, jak stodoła, a sensei jest tak wielkim mistrzem w swym fachu, że na dzień dobry łamie nogę. Do tego dochodzą neandertalczycy, a to przecież zaledwie początek kłopotów. Jak wybrną z nich Jędrek i jego przyjaciele?Serię „Hej, Jędrek” stworzyli Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak, duet, który przez lata swojej twórczej działalności zaserwował nam takie komiksy, jak „Jeż Jerzy” czy „Tymek i Mistrz”. W książkach jednak nie porzucili swojej pasji do opowieści obrazkowych, bo proza i komiksowa forma splatają się tu w nierozerwalną całość. I to jak udaną! Fabuła tego tomu, jak każdego z poprzednich jest ciekawa, pełna przygód, akcji i intrygujących postaci, a humor aż wylewa się ze stron. Sam Jędrek natomiast rozbraja – podejściem do siebie i świata, problemów, ludzi… Świetnie oddane zostały także wakacyjne klimaty, a także tematy uwielbiane przez dzieci – przyjaźń, szkolne życie, chęć doświadczenia czegoś niezwykłego.Wszystko to tradycyjnie uzupełniają znakomite ilustracje. Leśniak udowadnia, że jest jednym z najlepszych polskich autorów rysujących w stylistyce odpowiedniej dla dzieci. Obła, prosta, cartoonowa kreska, rewelacyjna mimika i znakomite oddanie nastroju opowieści doskonale uzupełniają treść. I tak oto w ręce młodych odbiorców – choć i dorośli zdecydowanie znajdą tu coś dla siebie – trafia znakomita opowieść. Jedna z najlepszych rodzimych skierowanych do dzieci i młodzieży. Lekka, wciągająca, skutecznie poprawiająca humor i pozostawiająca uczucie niedosytu. Na wakacje jak znalazł. I śmiało możecie przeczytać ten tom, nawet jeśli nie znacie poprzednich części.