Komiks

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Scenariusz: Mathias Picard
Rysunki: Mathias Picard
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Jaś Ciekawski, Krótkie Gatki
Tłumaczenie: Katarzyna Koła-Bielawska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235 × 330 mm
Stron: 52
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-23-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Po fantastycznej przygodzie w oceanie tym razem wyruszy do serca dżungli. Ale nie jest to zwykła dżungla – z każdym krokiem Jasia czas zdaje się cofać, aż jego – i czytelnika! - oczom ukażą się skrzypy, widłaki i dinozaury!

Dzięki fantastycznym trójwymiarowym efektom narysowana przez Matthiasa Picarda tajemnicza dżungla, skrywająca ruiny starożytnej cywilizacji, będąca domem dla niezwykłych stworzeń staje się jeszcze bardziej fascynująca!

Do komiksu dołączone są dwie pary okularów trójwymiarowych, aby umożliwić wspólną lekturę małym i dużym podróżnikom.

Galerie

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

JAŚ W TRZECIM WYMIARZE



Podobno obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Może nie do końca się z tym zgodzę, bo kiedy patrzę na sztukę współczesną i czerwony kwadrat wymalowany przez kogoś na płótnie, nawet nie chce mi się dociekać, czy autor chciał mi coś przekazać, czy tylko pokazać, że potrafi namalować bryłę i przekonać ludzi, że to jednak coś więcej, ale za to uważam, że wcale nie trzeba tekstu, by zaserwować dobry komiks. I takim właśnie komiksem jest Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę. Nie twierdzę, że to dzieło wybitne, to w końcu prosta opowieść dla dzieci, w której fabuła praktycznie nie istnieje, ale to w wykonaniu graficznym tkwi jej prawdziwa siła. A jednocześnie jest to album, który w czytelnikach pokolenia obecnych trzydziesto-, czterdziestolatków obudzi niejeden sentyment.



A zatem co jest takiego szczególnego w tym komiksie? Jedna zasadnicza rzecz: mamy tu do czynienia z lekturą trójwymiarową. Fabuła Jasia Ciekawskiego jest niczym innym, jak pretekstem do ukazywania wizualnych fajerwerków. Z tym albumem jest jak z filmowymi hitami opartymi na efektach specjalnych – ma przede wszystkim cieszyć oko oraz wywoływać zachwyt i robi to znakomicie. Czarno-białe rysunki są zarówno dostatecznie proste, jak i dopracowane i realistyczne. Dzięki temu doskonale ukazują to, co autor chce nam pokazać, i budują naprawdę znakomity klimat. Same efekty 3D prezentują się bez zarzutu. Są w nich głębia i wielopoziomowość, które nie zawsze zdarzały się w podobnych pracach pamiętanych przeze mnie z dzieciństwa. Ogląda się to z wielką przyjemnością i dziecięcą fascynacją, niezależnie od tego, ile macie lat.