reklama

Komiks

Borka i Sambor #03: Smok

Borka i Sambor #03: Smok

Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunki: Karol Kalinowski
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2019
Seria: Borka i Sambor
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x300 mm
Cena: 18,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
ISBN: 978-83-61391-21-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
O baśnie i legendy trzeba dbać, regularnie je czytać, by nie zakurzyły się w pamięci. Odświeżać, przetwarzać, bawić się motywami i cieszyć ich znaną od wieków treścią.
Opowieść o smoku wawelskim należy do kanonu polskich legend, znana jest większości dzieci, pomimo braku disnejowskich adaptacji. Jest w niej groźna poczwara porywająca królewny, jest mądry i sprytny szewczyk, są bezsilni rycerze próbujący powalić smoka, a ostatecznie wszystko dobrze się kończy i dlatego ta historia wydała mi się niezwykle atrakcyjna fabularnie. Na niej osnułam nowe przygody Borki i Sambora, którzy za sprawą tajemniczego, magicznego jaja podróżują w czasie i przestrzeni.
Bo przed rudowłosymi bliźniakami nie ma żadnych granic, a gdy wpadają w środek smoczego oblężenia, na horyzoncie pojawia się przygoda!
Elżbieta Żukowska


 
Autorzy:
Elżbieta Żukowska jest odpowiedzialna za scenariusz komiksu. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Współpracuje stale z Czasem Fantastyki, gdzie ukazują się jej szkice o polskiej fantastyce i felietony filmowe. Autorka scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej, takich jak: „Kapitan Wrona”, „Miasto z widokiem”.
 
Karol Kalinowski to autor rysunków do komiksu „Borka i Sambor”. Jego książki zdążyły już zdobyć uznanie wśród krytyków, a przede wszystkim odbiorców. Największy rozgłos przyniosły mu ostatnie wydawnictwa „Łauma” i „Kościsko”, których akcja osadzona jest między współczesnością a wątkami legendarnymi w pierwszym przypadku związanymi z legendą Jaćwingów, w drugim mitologią słowiańską.

Galerie

Borka i Sambor #03: Smok Borka i Sambor #03: Smok Borka i Sambor #03: Smok

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-