baner

Książka

Niezapominajka

Niezapominajka

Autor: Agnieszka Świętek
Okładka: Agnieszka Świętek
Ilustracja: Agnieszka Świętek
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x210 mm
Stron: 32
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg
ISBN: 978-83-950870-6-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Babcia jest najmądrzejsza i najukochańsza. Tyle rzeczy wie i tyle umie… Ale czasem babcia może się zmienić. O wszystkim trzeba jej przypominać…
Niezapominajka Agnieszki Świętek to książka-apel, która tłumaczy chorobę Alzheimera w sposób przystępny dla dziecka, a przy okazji uwrażliwia na problemy starszych ludzi i buduje postawę akceptacji i solidarności.
Główna bohaterka uwielbia spędzać czas razem ze swoją babcią: To moja babcia. Jest najukochańsza i najmądrzejsza na świecie. Tyle mnie nauczyła! Pokazała mi, jak rozróżniać drzewa nawet po samych liściach. (…) Gdy piekła ciasteczka, ani razu nie zajrzała do przepisu! Dziewczynka z babcią bawią się, uczą i chodzą na spacery, lecz ostatnio babcia wydaje się nieobecna i wciąż czegoś zapomina… Dziewczynka zaczyna się martwić, że babcia i o niej może zapomnieć.
To książka o przyjaźni międzypokoleniowej i o tym, że starość może wiązać się z utratą pamięci, a czasem z innymi zmianami. Pozwala spojrzeć na babcię czy dziadka z innej perspektywy. Uporządkować uczucia, gdy zaczynają chorować i docenić, gdy są cali i zdrowi.
Tytułowa niezapominajka jest ulubionym kwiatem babci i wnuczki a zarazem symbolem postępującej choroby Alzheimera (lub po prostu starości), która powoli zabiera pamięć głównej bohaterce, ale książka ma wymiar uniwersalny. Historia wzrusza do łez, ale nie ma przygnębiającego wydźwięku – wręcz przeciwnie – daje otuchę i nadzieję.

Galerie

Niezapominajka Niezapominajka Niezapominajka

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-