baner Waneko

Książka

Stan Lee: Człowiek-Marvel

Stan Lee: Człowiek-Marvel

Autor: Bob Batchelor
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2018
Tytuł oryginału: Stan Lee: The Man behind Marvel
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140 x 205 mm
Stron: 368
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 978-83-8129-225-2
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Szczera, prawdziwa i niezwykle absorbująca opowieść o człowieku, który chciał napisać Wielką Amerykańską Powieść, a zrobił coś o wiele większego: zmienił amerykańską kulturę przez stworzenie nowych światów i bohaterów.

Bob Batchelor opisuje jedną z najciekawszych postaci świata komiksu, ojca najbardziej popularnych rysunkowych bohaterów – Stana Lee, którego życie było równie niezwykłe, jak historie przez niego wymyślone. Stan Lee, dzięki ogromnym staraniom i niezwykłemu talentowi, już jako nastolatek został redaktorem Marvel Comics. To tam powstała Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Hulk, Iron Man, X-Men czy Avengersi – najsłynniejsze postaci komiksowego świata, którymi fascynują się kolejne pokolenia czytelników. Na podstawie ich przygód wciąż powstają adaptacje filmowe, a ich wizerunki przejawiają się w popkulturze na całym świecie.

Stan Lee: The Man behind Marvel to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza jego najważniejszych dzieł oraz wartości komiksów i istnienia superbohaterów dla kultury XX i XXI wieku.

[opis wydawcy]

Fragment książki na ISSUU

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-