Komiks

Ziniol #53

Ziniol #53

Okładka: Brendan McCarthy
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Ziniol
Redaktor naczelny: Dominik Szcześniak
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 32
Cena: 12,00 zł
Wydawnictwo: Niezależne
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nowy, 53. numer "Ziniola", zapowiadanego równe 5 lat temu!

Znajdzie się w nim stworzony specjalnie na potrzeby tego magazynu komiks Ostatnia powieść Jamesa Joyce'a, narysowany do scenariusza Petera Milligana przez Daniela Chmielewskiego, w kolorowy świat mutantów i laserów lat 90. przeniesie Was duet Scott Lobdell & Maciej Pałka. Pamiętacie run Scotta w polskich X-Men? Specjalnie dla Ziniola amerykański scenarzysta napisał historię w tamtym stylu, co idealnie zgrało się z nostalgicznymi poszukiwaniami Macieja Pałki!

Poza komiksami, w których polscy rysownicy tworzą do scenariuszy zagranicznych autorów, w Z#53 znajdzie się miejsce dla prac rodzimych duetów: Peter Milligan ukrywa się w mojej piwnicy (Jerzy Łanuszewski / Dominik Szcześniak) oraz Dolores (Dominik Szcześniak / Marcin Rustecki). Wiadomości z Polski zaprezentuje Sławek Lewandowski. Blok publicystyczny poświęcony będzie pracom Petera Milligana, Brendana McCarthy'ego oraz serii, która połączyła pisarstwo Milligana i Scotta Lobdella.

A na okładce znajdzie się rysunek wieloletniego współpracownika scenarzysty - Brendana McCarthy'ego.

"Ziniol" nr 53 zostanie wydany jak za dawnych lat - własnym sumptem jako 32-stronicowy czarno-biały zeszyt z kolorową okładką. Cena: 12 złotych (z odbiorem na MFKiG), 20 złotych (wysyłka).

Nakład: limitowany.

[opis wydawcy]

Tagi

Ziniol

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-