baner

Książka

To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

Autor: Michał Gąsiorowski
Ilustracja: Agnieszka Surma, Malwina Surma, Przemysław Surma
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 195x254 mm
Stron: 240
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 978-83-10-13324-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Ręka Maradony, pęknięty but Deyny, skradziony Puchar Rimeta i piesek Pickles, który go odnalazł… Historia piłki nożnej pełna jest nie tylko wspaniałych akcji i wybitnych strzelców, lecz także ciekawych anegdot. Dlaczego Francuzi nie mogli zagrać w swoich strojach na mistrzostwach świata w 1978 roku? Który Polak został królem strzelców na mundialu? Co Brazylijczycy czują na dźwięk słowa „Maracanazo”? W tej książce przeczytacie o tym, o czym każdy duży i mały kibic po prostu musi wiedzieć.

Futbol cały czas się zmienia. Pierwszy finał mistrzostw świata rozegrano dwiema różnymi piłkami. Współcześnie sędziowie mają do dyspozycji technologię goal line i powtórki wideo, a piłkarze grają w butach lżejszych od grejpfruta. Ale jedno się nie zmieniło. Wciąż chodzi o to, by to, co się kopie, wpadło do bramki, co z kolei wprawia w ekstazę cały świat.

Michał Gąsiorowski – dziennikarz sportowy i motoryzacyjny. Przez 16 lat pracował w radiowej Trójce, gdzie relacjonował wiele wydarzeń sportowych, między innymi mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej. Prowadził takie audycje jak „Trzecia Strona Medalu” czy „Na Trzecim Biegu”. Był również wysłannikiem na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, a także wziął udział w motocyklowej wyprawie dookoła świata. Obecnie jest redaktorem naczelnym radia sportowego Zapinamy Pasy oraz komentuje wyścigi Formuły 1 w telewizji Eleven Sports. Po napisaniu książki „Od koła do Formuły 1” postanowił przybliżyć młodym czytelnikom historię piłki nożnej, a w szczególności mistrzostw świata.

[opis wydawcy]

Galerie

To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-